Nový společný podnik využívající základní aktiva divize EMC Iomega nabídne pod společnou značkou úložná řešení NAS (network attached storage) zákazníkům z řad distribuovaných podniků, vzdálených poboček a malých a středních firem.
„Lenovo má renomé jedné z nejrychleji rostoucích technologických společností na světě, Iomega je tradičním lídrem v oblasti síťových úložných řešení. Jejich společný podnik tak má všechny předpoklady využít příležitosti k růstu a podnítit inovace na trhu řešení NAS pro malé a střední firmy,“ hodnotí Eric Arcese, prezident a generální ředitel společnosti LenovoEMC Ltd. „Když teď společný podnik vznikl, vnímáme opravdovou příležitost a s nadšením budeme spolupracovat s našimi partnery a zákazníky na upevnění vedoucí pozice společnosti LenovoEMC Ltd na rychle rostoucím globálním trhu úložišť pro tyto typy klientů.“
Portfolio síťových úložišť Iomega zahrnuje stolní i věžové modely a produkty určené k montáži do racků, jejichž kapacita se pohybuje od bezdiskových verzí (0 TB) až po 48 TB. Řešení NAS od společnosti Iomega obsahují oceňovaný operační systém EMC® LifeLine™, který spojuje špičkové funkce a výhody se snadným ovládáním přizpůsobeným na míru uživatelům v malých firmách, vzdálených firemních pobočkách, datových centrech jednotlivých oddělení a v podobných prostředích. Tyto možnosti poskytují ideální prostor k rozšíření úložiště na oceňované servery a pracovní stanice ThinkServer a ThinkStation nabízené společností Lenovo.
Nový společný podnik společností Lenovo a EMC Corporation doplňuje jejich globální strategické partnerství, které zahrnuje rovněž program rozvoje serverové technologie x86 nebo vztah výrobce OEM a distributora pro úložná řešení EMC.
Akcionáři podniku LenovoEMC Ltd jsou společnosti EMC a Lenovo s tím, že Lenovo drží majoritní podíl. Popsané partnerství není pokládáno za zásadní pro příjmy za finanční rok v žádné ze společností.
O společnosti Lenovo
Lenovo je společnost s obratem 30 miliard dolarů, jež působí v oboru osobních technologií. Je jedním ze dvou největších globálních výrobců osobních počítačů a své produkty poskytuje zákazníkům ve více než 160 zemích. Lenovo staví své podnikání na produktových inovacích, vysoce efektivním globálním dodavatelském řetězci a na realizaci silné strategie. Vytváří díky tomu výjimečně konstruované osobní počítače a zařízení pro mobilní přístup k internetu.
Společnost, která vznikla po akvizici divize osobních počítačů společnosti IBM skupinou Lenovo Group, vyvíjí, vyrábí a nabízí spolehlivé, vysoce kvalitní, bezpečné a snadno ovladatelné technologické produkty a služby. V jejích produktových řadách najdeme legendární počítače pro obchodní účely pod značkou Think a spotřebitelské počítače značky Idea, ale také servery, pracovní stanice a skupinu mobilních internetových zařízení včetně tabletů a smartphonů.
Nejdůležitější výzkumná střediska společnosti Lenovo se nacházejí v japonském Yamatu, v Pekingu, Šanghaji a Šenzenu v Číně a v Raleighu v Severní Karolíně. Další informace najdete na webu www.lenovo.com.
O společnosti EMC
Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.
Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva