Spolupráce mezi Akademií věd ČR a tchajwanským ITRI podepsána

05.10.2017 18:05 | Zprávy

Předsedkyně Akademie věd ČR prof. Eva Zažímalová podepsala ve středu 4. 10. Memorandum o vědecké spolupráci mezi Akademií věd ČR a tchajwanským Industrial Technology Research Institute (ITRI) s Dr. Pei-Zen Changem, místopředsedou ITRI.

Spolupráce mezi Akademií věd ČR a tchajwanským ITRI podepsána
Foto: cas.cz
Popisek: Akademie věd ČR - logo

Memorandum bude sloužit k vytvoření platformy pro iniciování spolupráce mezi jednotlivými ústavy AV ČR a ITRI, které v případě budoucí dohody na konkrétních formách spolupráce podepíší samostatné dohody, upravující přesné podmínky a financování programů.

„Laboratoř zelených technologií ITRI na Tchaj-wanu jsem za poslední rok navštívil třikrát. Vytipovali jsme některá témata, na kterých bychom mohli spolupracovat. Akademie věd ČR zahájila díky Strategii AV21 energetický aplikační program, který v ITRI nachází perspektivního partnera. O vážnosti, s jakou ITRI přistupuje ke spolupráci s AV ČR, svědčí mimo jiné i vyslání vysokých představitelů z vedení této organizace do ČR,“ připomíná Jiří Plešek, ředitel Ústavu termomechaniky AV ČR a koordinátor výzkumného programu Účinná přeměna a skladování energie Strategie AV21. Právě Ústav termomechaniky AV ČR stál u zrodu spolupráce.

ITRI je neziskovou organizací zaměřenou na aplikovaný výzkum a technické služby, která měla v posledních čtyřiceti letech velký podíl na tchajwanském ekonomickém růstu. Zaměřuje se na inovace a vývoj technologií, jež řadí do třech kategorií: Smart Living, Quality Health a Sustainable Environment.

Memorandum je podepsáno na tříleté období s možností dalšího prodloužení.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha pokračuje v cyklu setkání nad klimatickým plánem

7:33 MHMP: Praha pokračuje v cyklu setkání nad klimatickým plánem

Hlavní město pořádá v úterý 4. února 2025 již druhé setkání o klimatických změnách a jak k nim metro…