Státní veterinární správa: Světová organizace pro zdraví zvířat oficiálně uznala ČR za zemi prostou ptačí chřipky

20.07.2020 20:29 | Zprávy

Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) oficiálně zveřejnila na svém webu informaci, že Česká republika je od 12. června prostá aviární influenzy (ptačí chřipky). Tento krok je nesmírně důležitý pro uvolnění obchodování s drůbeží a drůbežími produkty s třetími zeměmi.

Státní veterinární správa: Světová organizace pro zdraví zvířat oficiálně uznala ČR za zemi prostou ptačí chřipky
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Publikováním článku je informace oficiálně přístupná všem 182 členským zemím OIE, která je v oblasti veterinární medicíny tím, čím je Světová zdravotnická organizace (WHO) v oblasti humánní medicíny. Státní veterinární správa (SVS) v uplynulých dnech navíc kompetentním autoritám všech zemí, které letos ČR oficiálně oznámily, že v souvislosti s výskytem ptačí chřipky na jejím území omezily dovoz drůbeže a drůbežích produktů z ČR, zaslala oficiální dopis s novou informací. Okamžitě zareagovaly příslušné úřady Hongkongu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie a zrušily omezení uplatňovaná z důvodu ptačí chřipky vůči ČR.

„Věříme, že třetí země na tuto informaci rychle zareagují a v krátké době dojde k obnovení zahraničního obchodu s drůbeží a jejími produkty zpět na úroveň před výskytem nákazy,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kde je podle vás příčina toho, že je EU opět na druhé koleji, jak píšete?

Jak to změnit nebo je to podle vás důvod, proč by měla být EU rozpuštěna? Protože co kdy politici v EU dokázali vyřešit?! A není na čase, aby lidé měli možnost volit i EK, které podle mě rozhoduje o všem, ale jako voliči ji nemáme šanci ovlivnit její složení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Rada pro výzkum, vývoj a inovace schválila stanovisko ke skupině Grantových projektů Proof of Concept

11:27 Úřad vlády: Rada pro výzkum, vývoj a inovace schválila stanovisko ke skupině Grantových projektů Proof of Concept

V pátek 28. února 2025 proběhlo v prostorách Úřadu vlády ČR pravidelné zasedání Rady pro výzkum, výv…