Online akce s názvem Opportunities in Natural Sciences in the Czech Republic and Slovakia umožnila propojit studenty a absolventy této prestižní britské univerzity se 3 nejvýznamnějšími výzkumnými organizacemi Středočeského kraje.
Ing. Roman Hvězda, ředitel laserového centra ELI Beamlines se sídlem v Dolních Břežanech, Ing. Tomáš Mocek, Ph.D., ředitel laserového centra HiLASE, také se sídlem v Dolních Břežanech, a doc. Ing. Bohdan Schneider, CSc., ředitel Biotechnologického ústavu AV ČR z centra BIOCEV se sídlem ve Vestci, představili svá pracoviště a možnosti stáží zhruba 20 studentům Imperial College. Studenti v současné době zvažují možnosti letních stáží a rozhodují se, jaké výzkumné instituce osloví. Přestože v dnešní době mají téměř neomezené možnosti stáží po celém světě, díky této akci se dozvěděli také o možnostech, které jim nabízí tyto unikátní výzkumné infrastruktury ve Středočeském kraji. Reakce studentů na prezentace byly velice pozitivní, je tedy možné, že se v létě 2021 připojí k výzkumným skupinám právě z těchto institucí. Vše záleží samozřejmě na vzájemné shodě s řediteli nebo s příslušnými vedoucími.
V další části programu vystoupili starší studenti či absolventi Imperial College, kteří již absolvovali několik stáží po celém světě nebo působí ve výzkumných organizacích. Kromě studentů Imperial College se k akci připojili i čeští a slovenští studenti jiných univerzit, jako King's College London a University College London.
Akce proběhla pod hlavičkou Česko-slovenského studentského klubu Imperial College ve spolupráci se Středočeským inovačním centrem. Za Imperial College byla iniciativa zprostředkována prezidentem studentského klubu, panem Danielem Ringrose, studentem 4. ročníku v oboru materiálových věd a inženýrství, který akci hodnotí takto: “Nejprve bych chtěl poděkovat SICu a mému týmu za pomoc s organizací této vynikající akce. Je skvělé vidět, že výzkumné ústavy doma v České republice a na Slovensku dosáhly úrovně mezinárodního uznání. To nyní může přilákat studenty z elitních škol z celého světa, aby sem přišli provádět špičkový výzkum, jak se Dr. Mocek zmínil „reverse brain-drain“. Celkově to byla úspěšná akce a společně s naším spolkem se těším na další spolupráci se SICem v budoucnu.”
Zástupkyně Středočeského inovačního centra Martina Vycudilíková, projektová manažerka pro oblast výzkumu a vzdělávání, k tomu dodává: „Tato aktivita skvěle zapadá do konceptu projektu Welcome Office, jehož cílem je představit inovační a výzkumné prostředí Středočeského kraje vědcům a studentům ze zahraničí, a především přivést do kraje nové talenty, kterými studenti Imperial College bezpochyby jsou. Středočeský kraj má totiž v oblasti vědy, výzkumu a nových technologií opravdu co nabídnout. Jsem moc ráda, že touto akcí jsme úspěšně zahájili spolupráci s Imperial College v oblasti Talent Attraction. V příštím roce bychom rádi zorganizovali další podobné workshopy, které propojí středočeské výzkumné organizace se studenty nebo absolventy této i dalších prestižních zahraničních univerzit“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva