Středočeské inovační centrum: Ředitelé tří středočeských výzkumných organizací se potkali se studenty Imperial College London

19.12.2020 15:06 | Zprávy

V rámci spolupráce mezi Středočeským inovačním centrem a Imperial College London proběhl dne 12. prosince 2020 workshop stáží a pracovních příležitostí pro české a slovenské studenty se zaměřením na fyzikální a biotechnologické obory.

Středočeské inovační centrum: Ředitelé tří středočeských výzkumných organizací se potkali se studenty Imperial College London
Foto: s-ic.cz
Popisek: Středočeské inovační centrum - logo

Online akce s názvem Opportunities in Natural Sciences in the Czech Republic and Slovakia umožnila propojit studenty a absolventy této prestižní britské univerzity se 3 nejvýznamnějšími výzkumnými organizacemi Středočeského kraje.

Ing. Roman Hvězda, ředitel laserového centra ELI Beamlines se sídlem v Dolních Břežanech, Ing. Tomáš Mocek, Ph.D., ředitel laserového centra HiLASE, také se sídlem v Dolních Břežanech, a doc. Ing. Bohdan Schneider, CSc., ředitel Biotechnologického ústavu AV ČR z centra BIOCEV se sídlem ve Vestci, představili svá pracoviště a možnosti stáží zhruba 20 studentům Imperial College. Studenti v současné době zvažují možnosti letních stáží a rozhodují se, jaké výzkumné instituce osloví. Přestože v dnešní době mají téměř neomezené možnosti stáží po celém světě, díky této akci se dozvěděli také o možnostech, které jim nabízí tyto unikátní výzkumné infrastruktury ve Středočeském kraji. Reakce studentů na prezentace byly velice pozitivní, je tedy možné, že se v létě 2021 připojí k výzkumným skupinám právě z těchto institucí. Vše záleží samozřejmě na vzájemné shodě s řediteli nebo s příslušnými vedoucími.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

16:26 MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

Třetina pražských žáků 2. stupně základních škol a středních škol vykazuje vážné příznaky úzkosti, 4…