ÚZSVM šetřením zjistil, že původní vlastník zemřel v roce 1986 a v době úmrtí neměl dědice, proto jeho majetek připadl státu. V původním dědickém řízení byl stavební pozemek opomenut a tak byl po shromáždění všech potřebných listin podán návrh na dodatečné projednání dědictví. Na základě usnesení soudu připadl tento majetek státu – do příslušnosti hospodařit ÚZSVM. Tento stavební pozemek poté ÚZSVM za 70 000 Kč prodal žadatelům, kteří jako vlastníci stavby k němu měli zákonné předkupní právo. V současné době tak již je vlastník domu i vlastníkem pozemku, na němž je dům postaven.
Toto šetření provedl ÚZSVM v rámci řešení nedostatečně identifikovaných osob v katastru ve spolupráci s Katastrálním pracovištěm Domažlice, se Státním okresním archivem Domažlice a Okresním soudem v Domažlicích.
Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.
Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách. Obsahuje údaje o 240 tisících nemovitostech, z toho je 230 tisíc pozemků a 8,5 tisíce staveb. Nedostatečně identifikovaných fyzických osob se v něm nachází zhruba 160 tisíc a přibližně 1 600 právnických osob. Kolem 11 tisíc položek je zapsáno na zcela neznámé vlastníky. Další informace naleznete zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva