Unipetrol investovala do životního prostředí 213 milionů korun
03.05.2013 9:00 | Zprávy
Investiční náklady na ochranu životního prostředí ve skupině Unipetrol dosáhly v loňském roce 213 milionů korun.
reklama
Nejvíce proinvestovaly společnosti Česká rafinérská (127 milionů Kč) a Unipetrol RPA (62 milionů Kč). V areálu Chemparku Záluží šlo mimo jiné o úpravu flérového systému v části rafinérie nebo o realizaci několika preventivních projektů s cílem nadále snižovat pravděpodobnost úniku závadných látek do řeky Bíliny. V jednotlivých společnostech Skupiny Unipetrol pokračovaly také práce na odstranění starých ekologických zátěží.
„Za posledních pět let jsme do ochrany životního prostředí investovali částku přesahující 1,1 miliardy korun. Řada dalších opatření a projektů s pozitivním dopadem na životní prostředí pak byla realizována v rámci provozních nákladů na údržbu zařízení. Napomáhat udržitelnému rozvoji regionu je i přes složitou ekonomickou situaci naší prioritou, proto budeme v ekologických investicích pokračovat i v budoucnu,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.
V roce 2012 společnost Unipetrol RPA pokračovala v realizaci projektu segregace splaškových vod v rámci systému kanalizace a dokončila rekonstrukci kanalizace v prostoru etylenové jednotky. Vybudovala také stabilní havarijní profil na řece Bílině, který slouží pro případný záchyt závadných látek do řeky. Na jednotnou kanalizaci byl instalován kamerový systém pro rychlejší detekci případného havarijního úniku závadných látek.
V rámci investic České rafinérské byla provedena například úprava flérového systému za účelem eliminace potenciálních bezpečnostních rizik, pokračovaly práce na rekonstrukci kanalizačního systému v Kralupech a probíhala příprava všech nezbytných kroků pro rekonstrukci čistírny odpadních vod v Kralupech nad Vltavou. V hospodářském středisku Kolín Paramo byla dokončena obnova nádrží v mísírně spolufinancovaná z Operačního programu životního prostředí.
Společnosti skupiny Unipetrol podnikají v souladu s programem Responsible Care. Jde o dobrovolnou celosvětově přijatou iniciativu chemického průmyslu zaměřenou na podporu jeho udržitelného rozvoje vstřícným zvyšováním bezpečnosti jeho provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšováním ochrany zdraví lidí a životního prostředí. Národní verzí programu Responsible Care je program Odpovědné podnikání v chemii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Vámi kritizovaná digitalizace stavebního řízení je podle mě zanedbatelný problém v porovnání s tím, že má ČR problém s nedostatkem bydlení, které, když už je, tak je pro většinu smrtelníků nedostupné. A upřímně nemám dojem, že když jste byli ve vládě, že jste problém nějak řešili. Můj dotaz tak zní,...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.