Ve středu 18. května 2016 proběhne od 16.00 hodin na Úřadu vlády 128. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Bohuslava Sobotky zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.
Termín
18. května 2016
Místo
Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1
Časový harmonogram
15.55 – fototermín před začátkem jednání tripartity
16.00 – začátek jednání
18.00 – tisková konference (čas bude případně upřesněn dle průběhu jednání)
Program jednání tripartity:
· Novelizace zákoníku práce
Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Účelem návrhu zákona je provedení věcných změn v zákoníku práce směřujících k prohloubení flexibility základních pracovněprávních vztahů za současného posílení ochrany postavení zaměstnance v těchto právních vztazích. V návrhu zákona je přihlédnuto k možnosti přiměřeného snížení administrativní náročnosti kladené na zaměstnavatele v souvislosti s aplikací zákoníku práce.
· Odměňování zaměstnanců ve veřejných službách a správě
Materiál předložený MPSV řeší sjednocení struktury platu státních zaměstnanců v jednotlivých správních úřadech a zajištění, aby systém odměňování podporoval stabilizaci, rozvoj a kariérní růst státních zaměstnanců. Navržené změny se mají týkat cca 65 000 státních zaměstnanců, na které se vztahuje zákon o státní službě. Cílem projednávání je rovněž diskuze o změnách v systému platových tabulek zaměstnanců ve veřejných službách a správě a návrhy na navýšení platových tarifů.
· Dopravní agenda
Předložený materiál se věnuje problematice výstavby dopravní infrastruktury a otázce posudků EIA. Součástí materiálu je rovněž řešení mzdových, pracovních a sociálních podmínek zaměstnanců zajišťujících dopravní obslužnost v závazku veřejné služby, dále neřešení povodňových škod z roku 2013 ve veřejných přístavech a návazné infrastruktuře, EVL a jejich dopady na výstavbu PS Děčín a PS Přelouč II.
· Reforma financování regionálního školství
Návrh řeší objektivní rozdíly vzdělávacích soustav v jednotlivých krajích, odstraňuje rozdílné financování stejných oborů vzdělání, nerovnosti v odměňování zaměstnanců, negativní dopady snížení počtu žáků. Významným způsobem eliminuje u středních škol nutnost přijímat co největší počet žáků bez ohledu na jejich studijní předpoklady v zájmu získání nezbytného objemu finančních prostředků pro svoji činnost. Navržené řešení koresponduje s klíčovými doporučeními OECD pro Českou republiku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva