ZOO Liberec se připojí k oslavě Světového dne slonů

10.08.2016 14:17 | Zprávy

Datum 12. 8. je v kalendáři zoologů celého světa označen coby World Elephant Day. Ve stejný den si svátek nejmohutnějších suchozemských savců připomene i liberecká zoologická zahrada.

ZOO Liberec se připojí k oslavě Světového dne slonů
Foto: zooliberec.cz
Popisek: Sloni v ZOO Liberec

Chov největších chobotnatců planety v této zoo probíhá už celých 58 let a zahrada se od počátku zaměřuje na slony indické. Současnými obyvatelkami již dosluhujícího pavilonu ze šedesátých let, na jehož obnovu zoo už léta hledá prostředky, jsou dvaapadesátiletá slonice Rání, původem přímo z Indie (v Liberci žije již od roku 1967) a její sloní kolegyně Bala. Ta dorazila v roce 2013 (nar. 1984) z německé ZOO Münster. Akce má za cíl upozornit veřejnost na výjimečné vlastnosti a schopnosti těchto zvířecích obrů a bohužel i připomenout jejich snižující se stavy ve volné přírodě.

Návštěvníci si v den akce mohou v areálu projít Sloní stezku s otázkami týkajícími se těchto zvířat a zcela ojediněle bude možné přihlásit se na prohlídky zákulisí sloního pavilonu, kde se naskytne příležitost se s libereckými slonicemi a jejich ošetřovateli setkat nablízko. Rezervace na jednu ze 3 prohlídek (každá o kapacitě 15 osob) probíhá v sekci Aktualit na webu www.zooliberec.cz. Zájemci si za tuto nadstandardní prohlídku připlatí 50 Kč ke vstupnému. Taktéž proběhne v pátek 12. 8. od 9.00 běžné denní koupání a kondiční cvičení a nebude chybět ani tradiční ukázka pracovního výcviku slonů ve 14.00.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: 2 884 kilogramů potravin a drogerie v Primátorské velikonoční sbírce

7:33 MHMP: 2 884 kilogramů potravin a drogerie v Primátorské velikonoční sbírce

Hlavní město pokračuje v úspěšné akci na pomoc lidem v nouzi. V letošní Primátorské velikonoční sbír…