Záchranné stanice z celé ČR mohou žádat o dotace ve výši 12 milionů korun

01.05.2016 18:26 | Zprávy

Ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR vyhlašují letošní druhou výzvu pro příjem žádostí do Programu péče o krajinu Podprogramu pro zabezpečení péče o ohrožené a handicapované živočichy.

Záchranné stanice z celé ČR mohou žádat o dotace ve výši 12 milionů korun
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Ten představuje významný zdroj dotací pro péči o zraněné a handicapované živočichy pro jejich návrat do přírody. V loňském roce bylo z tohoto podprogramu podpořeno 30 záchranných stanic v celkové výši 5,15 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity zejména zajištění komplexní péče zahrnující aktivity jako příjem jedinců, první pomoc, veterinární ošetření, léčebná péče, rehabilitace a příprava na vypuštění, vypuštění zpět do přírody; zároveň propagace a systematická osvěta veřejnosti ve smyslu minimalizace příčin zraňování živočichů či zbytečné manipulace s mláďaty.

„Ministerstvo životního prostředí dlouhodobě podporuje činnost záchranných stanic (zejména finančními prostředky z Programu péče o krajinu) a je si vědomo významu a funkce, kterou plní, tedy nejen komplexní pomocí trpícím zvířatům a jejich navrácení do volné přírody, ale i osvětou naší společnosti,“ říká náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský.

Ministerstvo životního prostředí vždy podporovalo tuto činnost a stálo v roce 1998 u vzniku funkčního celorepublikového záchranného systému pro handicapovaná zvířata, který v podobě Národní sítě záchranných stanic v té době inicioval Český svaz ochránců přírody.

Národní síť záchranných stanic aktuálně pokrývá území 205 obcí s rozšířenou působností (včetně hlavního města Prahy) celou Českou republiku. V průběhu roku 2015 poskytovalo komplexní péči handicapovaným živočichům 30 záchranných stanic. Jejich hlavní cílem je poskytnout hendikepovaným volně žijícím živočichům komplexní péči, která umožní jejich návrat do přírody. Ten probíhá ve vhodném biotopu co nejblíže místa nálezu a za vhodných klimatických podmínek.

Příjem žádostí se uzavírá 13. května 2016. Finanční prostředky je možno přiznat až do výše 100 % uznaných nákladů. Žádosti se podávají na ústředí AOPK ČR.

Informace k aktuální výzvě najdete na stránkách MŽP.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Zúčastněte se soutěže Mladí fotografují památky 2025

22:03 Národní památkový ústav: Zúčastněte se soutěže Mladí fotografují památky 2025

Dovolujeme si upozornit na soutěž Mladí fotografují památky 2025, kterou organizuje Sdružení histori…