Cílem konference je vytvořit efektivní dialog mezi odborníky z řad akademiků, neziskových organizací, státní sféry, soukromého sektoru a širokou veřejností. Ti všichni budou společně hledat řešení na otázky praktické ochrany fauny i flóry u nás i ve světě.
Mezi hlavní témata konference budou patřit například pozitivní i negativní zásahy člověka do krajiny a jejich vliv na biodiverzitu, využití moderních technologií v ochraně přírody či boj proti pytláctví a nelegální činnosti poškozující divokou přírodu. Současné vědecké poznatky a konkrétní příklady z ochranářských projektů účastníky provedou jak krajinou evropskou, tak i tropickými oblastmi Latinské Ameriky, jihovýchodní Asie i Afriky.
Na konferenci jsou srdečně zváni diváci z řad široké veřejnosti, studentů i odborníků.
Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se spoustou zajímavých lidí, zapojit se do fundovaných diskuzí, sami vyrazit do terénu či dokonce představit vlastní projekt týkající se ochrany přírodního bohatství?
Zaregistrujte se ZDE
Účastníci GBCC budou mít jedinečnou možnost setkat se s experty z nejrůznějších oblastí a poslechnout si řadu významných hostů z ČR i ze zahraničí, jako například: Prof. Piotr Tryjanowski z přírodovědecké univerzity Poznań s tématem Dopady lidské činnosti na biodiverzitu v evropské zemědělské krajině; Dr. Hiltrud Cordes z německé organizace Tourtle Foundation; Bayu Sandi z indonéské neziskové organizace PROFAUNA s tématem Ochrana mořských želv; Dr. Thomas Rabeil, místopředseda komise pro vědu a ochranu přírody Sahara Conservation Fund s tématem Ztráta biodiversity v oblasti Sahary a jak ji zachránit či Msc. Meyer de Kock z organizace Al Bustan Zoological Centre s tématem Využití dronů v monitoringu a ochraně velkých savců.
Z domácích odborníků na konferenci vystoupí například RNDr. Ondřej Sedláček, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty UK v Praze s tématem Pozitivní zásahy člověka do krajiny s využitím těžké techniky a požárů nebo Mgr. Pavla Říhová z ČIŽP s tématem Odhalené případy Wildlife Crime na území ČR a Evropy.
Konference se koná pod záštitou ministra životního prostředí České republiky, Mgr. Richarda Brabce.
Konferenci GBCC pořádají:
Nadační fond CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity); Zoo Liberec, příspěvková organizace; Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze; Fakulta životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze; Fakulta potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze; Universita Chapingo, Mexiko; Lestari, z.s. a myELEN.com.
Partnery konference GBCC jsou:
Ministerstvo životního prostředí, Zoo Olomouc; Zoo Ostrava; Agentura ochrany přírody a krajiny České Republiky; Česká společnost pro ekologiil; Fórum ochrany přírody.
Více informací naleznete na webových stránkách konference ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva