Voliéry ptáků Tibetu a Číny se v ostravské zoologické zahradě nacházejí nedaleko vstupu do zoo. Byly vybudovány před téměř dvaceti lety, a tak potřebovaly některé části opravit a zrenovovat. V posledních měsících proběhla oprava stříšek a stropních sítí. Nosné sloupy byly vydekorovány do umělých stromů, dále byl opraven vodopád a vytvořeny kaskádovité mělčiny. Došlo rovněž k úpravě dvou jezírek v jedné z průchozích voliér. V obou průchozích voliérách pak byly vybudovány nové chodníky se stopami.
Pro aranžování voliér byly předlohou přirozené biotopy v jednotlivých nadmořských výškách. Tak lze ptáky pozorovat v přirozeném prostředí podobném rozmanité, krásné, ale ohrožené přírodě Tibetu a Číny:
1. voliéra „Himálaje“ – průchozí
Štíty hor a vysokohorská údolí Himálaje ve výšce 4000–5000 m n. m. – život v těchto výškách je velmi náročný a tvrdým podmínkám se obecně přizpůsobilo jen málo rostlinných i živočišných druhů. Z rostlin zde například najdete typické rododendrony. Ze zvířat voliéru obývají:
- kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax)
- bažant lesklý (Lophophorus impejanus)
Pozorný návštěvník zde může nově objevit i pobytové znaky zdejších velkých kočkovitých šelem – tajuplných irbisů (Panthera uncia). Ani čerstvé stopy však nemusí budit obavy, irbisi se v této průchozí voliéře neprohánějí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva