První stabilnější sněhová pokrývka udělala radost například takinům indickým – mohutným kopytníkům, kteří jsou zvyklí žít v drsných horských podmínkách. K dalším velice odolným zvířatům patří vlci eurasijští. Ti ani v nejchladnějším období roku nevyužívají možnosti chodit do vnitřní expozice. Stačí jim vyhrabaný mělký pelech, v němž zůstávají i přes noc. Na sněhu návštěvníci běžně uvidí například také jeleny bělohubé, které hustá srst dokonale chrání před chladem, či společenské medvídkovité šelmy nosály bělohubé.
Ven chodí v zimě i sloni indičtí, záleží ale na celkovém počasí. „Suchý mráz jim nevadí, pokud je ale vlhko, vítr či vánice, slony ven nepouštíme, aby nepromrzli,“ řekl vrchní chovatel slonů Martin Kristen. „Dnes se na bílou pokrývku dívali nejprve s překvapením a chvíli postávali ve vchodu do pavilonu, pak ale vyběhli ven a začali se sněhem pohazovat. Slonice Shanti dokonce umí chobotem vytvořit sněhové koule,“ dodal Kristen.
Velké kočkovité šelmy mají po celou zimu možnost volného průchodu z vnitřních do venkovních prostor. „Je jen na nich, zda a na jak dlouho půjdou ven. Například tygři malajští Wanita a Bulan chodí do výběhu pravidelně, jen v něm pochopitelně tráví kratší dobu než v létě,“ uvedla vrchní chovatelka šelem Věra Makovská.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva