Aplikace Onavo Protect vytvoří tzv. VPN, tedy virtuální privátní síť na tabletu nebo smartphonu. S VPN je vaši internetová komunikace šifrována, aby se k ní nedostali hackeři. Většinou se u aplikací VPN nejedná o nic více. Facebook však tu svoji používá k sbírání mnoha soukromých údajů uživatelů včetně jména, čísla telefonu, zeměpisné polohy, aplikací a dat v zařízení, navštěvovaných webových stránek. Místo zajištění lepší ochrany tedy aplikace působí jako spyware ve službách svého majitele a porušuje vaše soukromí.
Facebook koupil aplikaci Onavo již v roce 2013, ale teprve nedávno ji začala aktivně nabízet jeho verze pro iOS. Kliknete-li na Protect v menu nastavení Facebooku, jste přesměrováni ke stažení Onavo Protect.
Na pováženou je způsob, jakým Facebook aplikaci nabízí. Vyhrazuje si sice právo zpracovávat osobní údaje a předávat je třetím stranám, ale dozvíte se to jen z prohlášení o ochraně osobních údajů, skrývajícího se za pouhým odkazem. V zkrácené verzi, která se objeví na obrazovce během instalace, se o této věci nezmiňuje, což je přinejmenším divné a pro uživatele klamavé.
Potřebujete-li tedy podobnou aplikaci, zvažte svou volbu. Je z čeho vybírat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva