Je to pochopitelné- mezi vyznavači tohoto „bílého sportu gentlemanů“ se nachází významné množství ekonomicky úspěšných, a proto i bohatých lidí. Na módní vlně golfu navíc nyní jede i řada dalších severoafrických zemí, například Maroko. A pro Egypt a jeho ekonomiku je turismus a příjmi z něj plynoucí životně důležité.
Přesto podle ředitele Sobhi čeká v letošním roce nejedna těžkost. „Nyní stojíme před úkolem znovu do Egypta přilákat turisty a vrátit cestovní ruch na úroveň roku 2010, kdy jsme zaznamenali 14 miliónů příjezdů,“ říká Sobhi a dodává, že minulý rok do země přicestovalo jen asi devět miliónů turistů. „Důvody jsou zjevné – především ekonomická krize na našich hlavních zdrojových trzích, svoji roli ale sehrála i politická situace v Egyptě. Turistické oblasti byly sice bezpečné, nicméně řada lidí se nechala ovlivnit poněkud zkreslujícími televizními reportážemi,“ tvrdí Sobhi. Je pro zajímavost: zatímco v roce 2010 přicestovalo do Egypta přes 206 tisíc Čechů, loni to bylo asi 140 tisíc.
„A vy můžete podepsat, že v Česku je stoprocentně bezpečno a nikomu se tu nic nestane?“ odpovídá ředitel turistické kanceláře egyptské ambasády Ahmed Sobhi na otázku, zda se letos Egyptu vyhnou nebezpečné stávky, demonstrace a pouliční nepokoje. „Egypt je obvykle bezpečná destinace a v turistických oblastech to platí obzvlášť. Období nestability, kterým jsme si prošli v nedávné minulosti, bylo daní za to, že dnes máme demokracii a svobodu. Věřím, že v příštích měsících a letech nebude třeba bezpečnostní problematiku vůbec rozebírat,“ věří Sobhi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Blahuš