Bohatý úředník Fischer nemá o životě lidí ponětí. Kandidatura je nestydatost, říká Okamura

13.08.2012 15:20 | Zprávy

Pověst uhlazeného úředníka potvrdil ve vysílání radia Bonton Jan Fischer, když tvrdil, že si v prezidentské kampani bude počínat slušně. Odmítl populistické a extremistické názory, mezi jejichž nositele zařadil i kandidáta do Senátu Tomia Okamuru.

Bohatý úředník Fischer nemá o životě lidí ponětí. Kandidatura je nestydatost, říká Okamura
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

Ten naopak považuje za nestydatost, že se o funkci hlavy státu uchází člověk, jenž netuší, jak vypadá svět obyčejných lidí.

Obraz uhlazeného úředníka, jemuž není příliš co vytknout, potvrdil bývalý premiér Jan Fischer, když byl hostem radia Bonton. Ve vysílání prohlásil, že by chtěl pozvednout českou politickou kulturu, zároveň ale pro problémy nehodlá nabízet laciná řešení. Naprosto odmítá populistické a extremistické názory a mezi lidi, kteří je prezentují, patří podle něj například i kandidát do Senátu Tomio Okamura.

SLEDUJEME téma: Přímá volba prezidenta

„Pan Fischer si plete fakta se svými pocity. Je pravda, že se vyjadřuji k mnoha věcem a moje názory a vize si každý může přečíst v novinách, na internetu nebo v mých knihách. Názory pana Fischera na veřejné dění a na problémy naší země nikdo nezná a ani znát nemůže, protože se k nim nikdy nevyjadřoval a nezajímaly ho,“ upozorňuje Tomio Okamura pro ParlamentníListy.cz na to, že o postojích expremiéra k čemukoli se takřka vůbec nic neví.

Hmotná i trestní odpovědnost politiků je také laciné řešení

Podnikatel přiznává, že se snaží pokaždé pojmenovat problém – od energetické strategie až po sociální smír – a snaží se ho analyzovat, dobrat se příčiny a nakonec navrhnout třeba jen k diskuzi řešení a často i neobvyklé. Jím navrhovaná řešení jsou tedy laciná, ale jen z finančního hlediska. „Vyšší odpovědnost – hmotná i trestní za svěřené peníze pro úředníky a politiky – nás nebude stát nic, ale finanční efekt bude nedozírný,“ připomíná Tomio Okamura jeden ze svých „laciných“ návrhů.



„Často navrhuji řešení nepopulární. Když Středočeský kraj chtěl jednu přehlednou, ale nebezpečnou křižovatku znepřehlednit přestavbou za víc než desítku milionů tak, aby řidiči, kteří přijíždějí z vedlejších silnic, zpomalili, navrhl jsem řešení za pár stovek – dva retardéry. Moje uvažování je výsostně ekonomické. Prosazuji ta řešení, která mají nejlepší poměr ceny k výkonu,“ vzkazuje  Tomio Okamura expremiérovi, že laciná řešení jsou opravdu jeho styl.

Nenormální je tvářit se, že neexistuje problém s Romy

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Ministr nesouhlasí s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání

16:13 Ministerstvo kultury: Ministr nesouhlasí s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání

RRTV publikovala 21.11.2024 tiskovou zprávu o nutnosti registrace všech tvůrců audiovizuálního obsah…