„Uklouznul jsem v Londýně na zasněženém chodníku při cestě do práce u domu, kde bydlím. Zlomil jsem si ruku. Uklidili až příští den, to už bylo pozdě," potvrdil Jan Fischer úraz ParlamentnímListům.cz. Podle dobře informovaného zdroje našeho serveru si zlomil zápěstí pravé ruky.
Jenže expremiér teď neví, co bude dál. Čeká ho operace? To prý nemůže vyloučit. Pokud ano, pak se s největší pravděpodobností nechá operovat v české nemocnici. „Britští fyzioterapeuti reponovali sice kosti dobře. Zlomenina ale není jednoduchá. S lékaři v České republice jsem přijel konzultovat další vývoj, zejména, zda-li bude nutné ruku operovat," svěřil se dále expremiér.
Věří víc našim lékařům, než "felčarům" v Londýně?
Jenže ParlamentníListy.cz mají informaci o tom, že je Fischer patriot a tak věří více českým lékařům. „Moc těm v Londýně nedůvěřuje," prozradil zdroj blízký Fischerovu sekretariátu.
To, že expředseda vlády hájí zájmy České republiky, už projevil tím, jakým způsobem si vybíral služební vůz. Chtěl totiž mít k dispozici auto české značky. „Chtěl škodovku, ale vybral si Oktávii nebo Fabii. Jenže na to mu z banky sdělili, že to jsou málo reprezentativní automobily, že prý musí mít limuzínu. Tak nakonec padla volba na Superb," prozradil ParlamentnímListům.cz zdroj.
Devětapadesátiletý Fischer byl do funkce viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj vybrán v mezinárodním konkurzu, kterého se zúčastnil na návrh bývalého ministra financí Eduarda Janoty a bývalého guvernéra České národní banky Zdeňka Tůmy. V této nové funkci je od letošního září.
Předsedou úřednické vlády byl jmenován loni v dubnu poté, co sněmovna vyjádřila nedůvěru Topolánkově vládě, která následně musela podat demisi. Fischer byl také předsedou Českého statistického úřadu.
Nehodlám dělat Pana Chytrého a trousit moudra ze zahraničí
"Do Londýna jsem neodjel proto, abych se odstřihl od Česka, koneckonců mám tam širší rodinu, spoustu přátel, i dost lidí, kteří mne věřili a věří dodnes. A asi lze těžko očekávat ztrátu zájmu o Česko od člověka, který se ve vrcholové ústavní funkci podílel na vytváření jeho vizáže i organizaci vnitřních poměrů. Byť to bylo "jen" v čele úřednické vlády. Na druhou stranu ale nehodlám dělat Pana Chytrého a trousit nějaká moudra ze zahraničí," podotkl expremiér v polovině září pro ParlamentníListy.cz, když se vyjadřoval ke sporu zpěvaček Heleny Vondráčkové a Marty Kubišové.
Fischer byl totiž nadmíru spokojen s verdiktem soudu z předchozího dne, podle něhož Kubišová nemusí za zmařené turné Golden Kids nic platit. "Je to pro mne dobrá zpráva," glosoval ze svého nového působiště v Londýně.
Foto: Hans Štembera
Čtěte také:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová