Už v roce 1939 se demonstrovalo za návrat svobody a demokracie. Místo toho byly zavřeny vysoké školy a mnoho studentů posláno do koncentračních táborů. Boji, který přišel o padesát let později, ale mnozí vyčítají, že byl až příliš sametový.
Sledujeme téma 17.listopad
„Prostě že se nemělo s komunisty vyjednávat, poněvadž pak nebylo možné KSČ zakázat. Je to však ahistorické, čili naší dnešní zkušeností zpětně nazíraná realita listopadu 1989. Tehdy jsme měli za sebou 41 let komunistického a šest let nacistického totalitního režimu. Jak se „dělá“ a jak funguje skutečná demokracie, vědělo pár seniorů-pamětníků,” píše autor.
Pak euforie pominula, Československo se rozdělilo, přišla kupónová privatizace a hodně zklamání. „Lidé jsou stále více otrávení, demotivovaní a náchylní sednout na lep radikálním „spasitelům“. Ledacos jsme v listopadu 1989 nevěděli, ale že naše politická demokracie získá tak nevábný odér, nás nenapadlo,“ myslí si Nováček.
K věci:
-
Komunisté lidem: V '89 vám lhali. Nemluvili o nezaměstnanosti, bídě...
-
Po dlouhé nemoci zemřel symbol 17. listopadu. Hodně smutný protest
-
To si myslíte, že za komunistů bylo líp? Benda z ODS o 17. listopadu
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh