Myslím, že je dobré vědět, co v Čechách zrestituoval kandidát na prezidenta republiky. Abychom věděli, jak majetný člověk nám, případně, bude vládnout. Orlík, Čimelice, Sedlec, Dřevíč, dva činžovní domy, palác na Novém Městě v Praze, padesátka menších budov, 9500 hektarů lesů a rybníků. Myslím, že stejně tak dobré je vědět, co třeba v Čechách pan kníže koupil a jak si s majetkem vedl.
S přítelem Zdeňkem Bakalou, který dnes často pobývá ve Švýcarsku a firmou Pernond- Ricard zakoupil karlovarskou Becherovku. V privatizaci. Jejich nabídka nebyla nejvyšší. Byla až druhá nejvyšší, stát překvapivě ochudil náš stát o peníze a Becherovku Schwarzenbergovi přiklepl. Podporu měl především ze strany politiků ODA a KDU-ČSL, kteří se neřídili zájmy státu a jeho občanů. Roku 1997 měla Becherovka zisk 147 miliónů. Po třech letech knížecího a Bakalova hospodaření měla roční ztrátu 140 miliónů.
Schwarzenberg založil Nadaci Bohemiae. Roku 1992. Stal se jejím výkonným ředitelem. Hodlal přitáhnout do ČR zahraniční investory. Nějak se to nepodařilo. Rok poté již nadace nemohla platit daně a nakonec se dostala do konkurzu. Udělala na daních totiž dluh dosahující 3 miliónů. V nadaci s knížetem špatně hospodařil i další kandidát na prezidenta - “vynikající” ekonom, pan Švejnar. A pak ještě Vl. Dlouhý, L. Philipová, J. Zieleniec, M. Lobkowitz.
Zdá se, že pan ministr je “skvělým” kandidátem na prezidenta. Umí ze státu vytáhnout maximum a když nejde o jeho majetek, umí ho buď rozházet nebo si ho použít pro své účely. Nebo prostě není dobrý hospodář se svěřeným majetkem. Takže pozor, aby - pokud by se stal českým prezidentem - neskončil v konkurzu i Pražský hrad.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz