ODS si po vzoru opozice svolala také mimořádnou schůzi sněmovny. Na pátek

02.11.2011 19:59 | Zprávy

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) ve středu na základě požadavku poslaneckého klubu ODS svolala mimořádnou schůzi na pátek, 4. listopadu v 9 hodin ráno. Je to už v pořadí pátá mimořádná schůze, kterou si poslanci vyžádali během dvou dnů. O první čtyři požádala ČSSD, zatímco tuto, zatím poslední, si vyžádala ODS.

ODS si po vzoru opozice svolala také mimořádnou schůzi sněmovny. Na pátek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek a premiér Petr Nečas

Poslanci koalice chtějí tímto způsobem docílit snadnějšího schválení některých zákonů, které už jsou ve třetím, závěrečném čtení a měly by platit od počátku roku. Ve třetím čtení poslanci sice mohou vyjadřovat svá stanoviska, nemohou však podávat pozměňovací návrhy. Nehrozí tudíž obstrukce opozice v takovém rozsahu, jako u reformních zákonů, na něž se opozice ve svém protestu zaměřila.

Mezi navhovanými zákony v tomto třetím čtení je například občanský zákoník, který ale nabývá účinnosti v roce 2013. Aktuálnější je například zákon, na jehož základě bude vytvořeno jednotné inkasní místo pro všechny možné dávky. Pro občany je velmi důležitá i novela zákona o rozhodčí doložce a rozhodčím řízení u spotřebitelských úvěrů,  která znesnadní zneužití rozhodčí doložky a posílí ochranu občanů.

Ze zákonů ve třetím, závěrečném čtení mají být projednané následující normy:

Zákon o veřejných zakázkách; zákon o podporovaných zdrojích energie; zákon o zaměstnanosti, vládní návrh občanského zákoníku. Dále je to vládní návrh zákona o mezinárodním právu soukromém.

Následuje vládní návrh zákona o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů, zákon o mezinárodní pomoci při vymáhání některých finančních pohledávek, zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání - takzvaný školský zákon.

Následuje poslanecká norma. Jde o návrh poslanců Waltera Bartoše, Anny Putnové a Milana Šťovíčka na vydání zákona, kterým se mění zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků.

Návrhem poslanců Miroslava Kalouska a Marka Bendy se také má změnit zákon o zrušení Fondu národního majetku České republiky a o působnosti Ministerstva financí při privatizaci majetku České republiky.

Dalším typově odlišným od předchozích je vládní návrh zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění.

Do této plejády se dostal jediný zákon ve druhém čtení Vládní návrh zákona o změně zákonů souvisejících se zřízením jednoho inkasního místa a dalších změnách daňových a pojistných zákonů.


 

  • Jednání sněmovny: Více ČTĚTE ZDE
  •  

    Tento článek je uzamčen

    Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

    Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

    reklama

    autor: Radmila Zemanová-Kopecká

    Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

    pracující důchodci

    Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

    Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


    Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

    Další články z rubriky

    „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

    11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

    Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…