Čtvrtečního slavnostního zahájení festivalu se v Dolní oblasti Vítkovic zúčastnil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, představitelé Ministerstva životního prostředí, členové festivalové poroty, odborníci z oboru péče o životní prostředí, dokumentaristé, pamětníci ostravských začátků festivalu apod. Prezident festivalu Jiří Králík vyjádřil přesvědčení, že Ostrava má potenciál a velkou šanci na úspěšný návrat Ekofilmu. Už také proto, že město je tradiční kulturním centrem. Navíc, ve kterém jiném regionu je problematika životního prostředí tak aktuální jako na Ostravsku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Ostrava.cz
K čemu ta pomoc Ukrajině je?
Netvrdím, že má pomoc skončit, ale válka ano. A co třeba ČR nebo Evropa dosud udělala pro její ukončení? Nebo to se sází jen na to, že budeme Ukrajinu vyzbrojovat a ta Rusko vojensky porazí?
Další články z rubriky

11:27 Národní zemědělské muzeum: Stará garda kuchařů a cukrářů představila menu světové výstavy Expo v Ósace
Ve čtvrtek 24. dubna bylo na tiskové konferenci v Národním zemědělském muzeu (NZM) v Praze představe…
- 9:22 ČEZ: 6,7 a více hodin ročně s omezením dodávek elektřiny hrozí v příštích deseti letech ČR
- 7:14 Ministerstvo dopravy: Krajská města propojí nové silnice, vysokorychlostní železnice zkrátí cestovní dobu
- 22:08 Lesy ČR: Obnova nádrží, nové tůně a revitalizace potoka v severních Čechách
- 22:01 Zelení na tahu. Jednáme s Piráty, ale máme i plán B
- 19:49 ČEZ: Kroužkování ptáčků nahradila prohlídka Temelína