Několik dní před eurovolbami se vláda rozhodla zásadně změnit svou komunikaci směrem ke „strategickým tématům“. K tomu byl na Úřad vlády najat voják, plukovník Otakar Foltýn, který kromě svého působení ve vojenské kanceláři prezidenta republiky také často hostuje v médiích, kde zaujímá šťavnatým slovníkem.
Ostré výroky směrem k Rusku se za této vlády po ruské invazi na Ukrajinu staly komunikačním standardem, ale plukovník Foltýn ohromoval svými peprnými vzkazy k vlastním spoluobčanům, kteří podle jeho úsudku Kremlu slouží.
K mnoha sprostým výrazům a „užitečným idiotům“, „trolíkům a trotlíkům“, nebo dokonce titulování „extremistickými a fašizujícími subjekty“ už ve vládní funkci přidal i označení „zombíci“.
„Jádro, kterým říkáme zombíci na poli informační války, tedy lidí, kteří už jsou bohužel zaměření proti vlastnímu státu, jsou nižší jednotky procent. ‚Kousnutím‘ do svého okolí, ať už reálného, nebo kybernetického, mohou vytvořit zombíky z dalších. S částí populace, kterou nemá smysl už přesvědčovat, protože na ně neplatí fakta, ale výhradně emoce, by bylo extrémně složité něco dělat. Nemáme na to čas,“ rozpovídal se o občanech této země v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Těm ostatním chce vysvětlit, jak „oddělit politické zápolení od společných hodnot, na kterých stojí náš stát“. V praxi to má znamenat, že politiky mohou kritizovat, ale institucím musejí věřit. V tomto směru chce spolupracovat i s influencery a dalšími vlivnými osobnostmi, aby působily na veřejnost.
Následně se plukovník Foltýn pochlubil, že je „v bezpečnostní komunitě známý jako buldozer“, a na rovinu řekl, že předcházejícím snahám o strategickou komunikaci chyběla vůle, kterou chce nyní nabídnout.
Pod portrétem generála premiéra Aloise Eliáše, který je prý jeho hrdinou, redaktorce vysvětloval, že „jestli výsledkem mé činnosti bude, že mě taky na konci ukřižují, byť virtuálně, tak by za mnou přesto měl zůstat kus práce“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.