Data ukazují na nástup další vlny covidu. Jak situaci vnímá zástupce SPD Radim Fiala? „Jsem přesvědčen, že zdraví není kolektivní hodnota. Každý si musí sám říct, jak se zdravím naložit. Máme dost pomůcek k tomu, jak té nemoci čelit. Ta nemoc s námi bude dál. Jsou lidé, kteří se mohou očkovat. Dále jsou lidé, kteří mají protilátky. Jsem přesvědčen o tom, aby stát dělal testy na protilátky,“ domnívá se Fiala, jenž by se nebránil ani dalšímu rozvolňování. „Každý člověk by se měl poradit se svým praktickým lékařem, jak se sebou naložit. Už se to nedá řešit plošnými opatřeními,“ sdělil.
Svůj názor vyjádřil i zástupce KSČM Jiří Dolejš. „Zdraví není běžná tržní komodita. Se zdravím těžko dělat kšefty. Zajištění kvalitní zdravotní péče je zodpovědností i státu,“ podotkl Dolejš. Současný stav je podle jeho slov nesrovnatelný s předchozími vlnami. „Bylo by nepřiměřené chtít nějaké plošné regulace a zákazy. Ale jistá obezřetnost tady namístě nepochybně je. Je potřeba ale hlídat ohniska a rizikové skupiny. A očkovat,“ zdůraznil Dolejš.
Jak se chystá na další úder covidu hnutí Přísaha Roberta Šlachty? „Před rokem jsme byli v úplně stejné situaci jako teď. Měsíc před volbami, kdy premiér hovoří, že jsme best in covid. A my říkáme, že nesmějí děti zameškávat školní výuku, nesmí být lockdown. A největší chybu vnímám, že vláda nedokázala najít kapacitu, která by vysvětlila očkování. Není tady autorita, která by mohla spojit rozdělenou společnost,“ dodal Šlachta.
Současná vláda pak podle Petra Bajera rozhodně nevykonává dobrou práci. „Měl by se klást důraz na vytvoření přirozené imunity občanů. A toho nedocílíte nošením roušek,“ domnívá se Bajer.
Diváci v publiku. Reprofoto: CNN Prima NEWS
Daňové úniky. Co s nimi?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.