„Musí z Turka mít strach.“ Macinka podezřívá Rakušana, že zašel moc daleko

07.06.2024 13:17 | Monitoring

Je Filip Turek nacista, jak ho nálepkují jeho kritici? Poslední dny se na sociálních sítích nediskutuje takřka o ničem jiném. Lídr strany Motoristé sobě Petr Macinka přišel do CNN Prima News, aby jedničku společné kandidátky Motoristů a Přísahy do eurovoleb hájil. A ukázal prstem na ty, kteří podle něj za útokem na Turka stojí. Včetně ministra vnitra Víta Rakušana.

„Musí z Turka mít strach.“ Macinka podezřívá Rakušana, že zašel moc daleko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukončení předvolební tour koalice Přísahy a Motoristů sobě

 Původně byl do studia pozván Filip Turek coby lídr evropské kandidátky koalice Motoristů a Přísahy. Petr Macinka uvedl, že do studia příšel místo Filipa Turka proto, aby se vyjádřil k „šílené dehonestační kampani“, která je v posledních dnech proti Turkovi vedena. „Je to tak agresivní kampaň, která přesahuje možnosti volebního štábu hnutí STAN a mám proto velmi silnou obavu, že v této kampani asi zneužil ministr vnitra Vít Rakušan kapacity svého úřadu, kterému vládne,“ začal Macinka zostra. Mediální rušno kolem údajných pronacistických postojů Filipa Turka se v posledních dnech zvedlo zejména ze strany kandidátů hnutí STAN, kteří svými příspěvky, kde upozorňují na různé Turkovy výroky a Turkem vlastněné sběratelské předměty s nacistickou tematikou, doslova zaplavili sociální sítě. „Ten strach, který oni musejí z pana Turka mít, je opravdu veliký a ta palebná síla, kterou na něj použili, je zatím nebývalá,“ pokračoval Macinka a zopakoval své podezření, že Vít Rakušan zneužil pravomoci svého úřadu k likvidaci politického oponenta. Médii navíc včera proběhla mimo jiné zpráva, že údajnou Turkovou fascinaci nacismem mají teď zkoumat i policejní orgány. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je to doopravdy s těmi F-35?

Vy tvrdíte, že je bez souhlasu USA použít nemůžeme. O co svá tvrzení opíráte? Protože já četl třeba i článek na Idnes, kde se píše že je to jen nepravdivá fáma - https://www.idnes.cz/zpravy/nato/f-35-letoun-pentagon-armada-obrana-usa-trump-vypnuti-kill-switch.A250321_165847_zpr_nato_inc

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 20


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Právník Kolman nad vládními plány proti Putinovi: Dává smysl zdejší snědený krám bránit?

20:22 Právník Kolman nad vládními plány proti Putinovi: Dává smysl zdejší snědený krám bránit?

Máme skutečně zvyšovat výdaje na zbrojení, jak chce Fiala a Černochová? Má vůbec cenu bránit zdejší …