„My tu natáčíme.“ „Já tu stojím.“ V záběru ČT bylo něco, co tam asi nechtěli

16.03.2023 12:29 | Ze sítí

Demonstrace studentů za odvolání děkana VŠE Miroslava Ševčíka, nebo sraz všech českých médií? O shromáždění příznivců i odpůrců kontroverzního akademika referoval jak nezávislý komentátor, tak veřejnoprávní televize. Studenti prý neznali historická fakta o 15. březnu 1939. A na obrazovkách ČT se objevilo něco velice nepěkného...

„My tu natáčíme.“ „Já tu stojím.“ V záběru ČT bylo něco, co tam asi nechtěli
Foto: Repro Twitter
Popisek: Muž se vzkazem pro média

„Právě jsem se vrátil ze studentské demonstrace za odvolání děkana Miroslava Ševčíka,“ napsal na svůj facebook Pavel Cimbál, programátor, vysokoškolský pedagog a komentátor.

„Z demonstrace možná ani ne tak studentské, jako z demonstrace médií,“ upozornil na fakt, že mediální zastoupení různých televizí, zpravodajských serverů a podobných institucí bylo skutečně značné.

„Z demonstrace chtěné, z demonstrace vytoužené. Z demonstrace mediální podpory, síly a zájmu. Z demonstrace, které mainstreamové a veřejnoprávní kanály tak pečlivě umetaly cestičku, až na ní nakonec zůstaly málem samy,“ pokračoval Cimbál ve své charakteristice demonstrace za odstoupení děkana Ševčíka.

„A pokud je na nějaké cestě mnoho kanálů, nabízí se otázka, zda nejet radši jinudy,“ pokládá řečnickou otázku, která zřejmě souvisí s tím, jaké mediální podpory se akci dostalo.

S tím souvisí i další zpráva, kterou na svém twitterovém účtu zveřejnil Newsroom České televize.

„Dnešní demonstraci studentů VŠE za rezignaci děkana Miroslava Ševčíka sledovalo několik novinářů z různých médií včetně redaktorky ČT Elišky Záleské,“ stojí ve tweetu, který na událost reagoval.

„Její rozhovor s Newsroomem vyrušil jeden z účastníků demonstrace,“ pokračoval text, který odkazoval na návštěvníka demonstrace, který se v záběru několikrát objevil a otočil se zády ke kameře.

„My tady natáčíme rozhovor,“ informovala reportérka Eliška Záleská muže. „A já tady stojím a poslouchám, co tady natáčíte,“ informoval on ji.

Důvodem jeho otočky byl zřejmě nápis, který měl na zádech své bundy a který obsahoval nápis HOVNO a obrázek stíhačky. Pod obrázkem byl ještě doplněn text Stíhačky F-16 pro Ukrajinu.

Muž se zprávou pro média
Zdroj: Newsroom ČT24

Dodejme, že výše zmíněný Pavel Cimbál ve svém příspěvku ještě zmínil, že média na demonstraci nakonec byla zbytečně.

„Demonstrující totiž nepředvedli nic. Vůbec nic. Maximálně tak katastrofální neznalost faktů, věcí a dokonce i základů naší ne tak dávné historie. Na ty pitomé pohledy vysokoškoláků, když se jich jedna žena zeptala, zda ví, kolikátého dnes je, teď asi chvíli nezapomenu,“ je si jistý Cimbál.

„Na datum sice nakonec přišli, stačilo kouknout do mobilu, ale co se tehdy stalo, to už z nich nevěděl nikdo. Ale proruský docent Ševčík musí být odvolán, to je jednou jisté...“ reagoval Cimbál i na to, že přítomní studenti nevěděli, co se stalo v den demonstrace 15. 3. 1939.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Za socíku se říkávalo, že americké "High School", mají úroveň naší ZDŠ., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseProbuzený , 16.03.2023 13:11:50
Teď platí, že mnozí absolventi současných středních a dost možná i vysokých škol, by devítku za socíku nezvládli... Vládnoucí (j)elita vědí, že vzdělaná a inteligentní masa obyvatel, by pro ně byla nebezpečná. Školy, chrlí blbce s velkým egem.

|  17 |  0

Další články z rubriky

Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

4:44 Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

Na konci listopadu uplyne půlroční lhůta, o které Otakar Foltýn opakovaně hovořil jako o limitu svéh…