Podle reakcí se zdálo, že velké části lidí se Hamáček v červeném svetru zalíbil a očividně pak lehčeji získával jejich důvěru. Nejspíše i proto volí předseda ČSSD i nadále podobné součásti své garderoby. Občané Hamáčkovi dokonce posílali desítky červených svetrů domů. Ne všude však vicepremiér sklízí za toto své oblékání chválu.
Kritika na člena vlády míří od bývalého mluvčího prezidenta Václava Havla: „Jde o demonstraci nevkusu, která v lidech během krize vyvolávala jen daleko větší obavy, než bylo nutné,“ myslí si naopak Špaček.
„Červená mikina, ve které odehrával tiskovky v době nouzového stavu, evokovala spíše válečný režim a podvědomě vyvolávala daleko větší obavy veřejnosti, než bylo třeba,“ doplnil odborník na etiketu Špaček.
V neformální modré mikině se Hamáček zúčastnil i úterního setkání s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem v Rozvadově. „Nechápu, co se to s panem Hamáčkem stalo, ale jako ministr, ba místopředseda vlády, působí bizarně,“ pravil Špaček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab