„Nechceme úředníky národní bezpečnosti, kteří jednají jako slepičí sr**ky.“ Trumpův poradce v ráži

13.10.2024 18:21 | Monitoring

„Nechceme úředníky národní bezpečnosti, kteří jednají jako slepičí sr**ky!,“ zaznělo od bývalého Trumpova spolupracovníka na adresu Bidenovy administrativy. Republikánský kandidát na prezidenta Trump je ohrožen na životě. Írán jemu a několika jeho spolupracovníkům přísahal pomstu. Za smrt bývalého velitele íránských speciálních sil Kásima Solejmáního. Experti, kteří jsou důkladně obeznámení se situací, tvrdí, že Trumpovi opravdu jde o život. Íránci prý skutečně chtějí uspět.

„Nechceme úředníky národní bezpečnosti, kteří jednají jako slepičí sr**ky.“ Trumpův poradce v ráži
Foto: Repro: YouTube
Popisek: Donald Trump na shromáždění ve Wisconsinu (28.9.2024)

Íránci mají na stole seznam bývalých Trumpových poradců a existuje riziko, že proti nim udeří. Trump požádal o vyšší ochranu na závěr své kampaně, protože se obává o život. „Teherán neblafuje – a v dohledné době se nevzdává,“ napsal k tomu server Politico s tím, že smrt Trumpa, případně některých z jeho spolupracovníků, má být odplatou za smrt bývalého velitele íránských speciálních sil Kásima Solejmáního. Ten zemřel v roce 2020 v Iráku.

„Teherán zveřejnil videa zachycující budoucí smrt Trumpa a dalších, kteří pomáhali organizovat útok na Solejmáního, prosazovali jejich zatčení a vydání a vydali hrozivá prohlášení slibující pomstu,“ rozváděl server Politico. „Je to mimořádně vážné," řekl Matt Olsen, náměstek generálního prokurátora ministerstva spravedlnosti pro národní bezpečnost. „Írán dal velmi jasně najevo, že je odhodlán usilovat o odvetu proti bývalým představitelům v souvislosti s úderem Solejmáního.“

Server oslovil několik expertů, konkrétně 24 osob, které jsou obeznámení se situací a ti potvrdili, že íránská hrozba je reálná. Megan Reissová, bývalá poradkyně pro národní bezpečnostní politiku senátora Mitta Romneyho, republikánského senátora za stát Utah, který v Kongresu pracoval na hrozbách z Íránu, tvrdí, že řada lidí, kterým měla být poskytnuta ochrana, byli fakticky ponecháni na holičkách. „Jednomu bývalému úředníkovi Národní bezpečnostní rady byla odebrána ochrana. Druhý musel tlačit, aby získal ochranu, a ostatní nikdy nedostali žádnou podporu. Někteří z těchto úředníků nyní utrácejí stovky tisíc dolarů ročně za bezpečnost pro sebe a své rodiny,“ uvedl server Politico.

Tajná služba se k závěrům serveru Politico odmítla vyjádřit.

Sean Savett, mluvčí Rady pro národní bezpečnost, uvedl, že Bidenova administrativa považuje íránské hrozby za „záležitost národní a vnitřní bezpečnosti nejvyšší priority“. Savett také řekl, že Írán bude čelit „vážným následkům“, pokud zaútočí na jakékoli občany USA, včetně těch, kteří sloužili vládě.

„Spojené státy by to považovaly za válečný akt,“ řekl demokratický kongresman Jim Himes, člen Sněmovny reprezentantů. „Nevím, jak bychom na to reagovali, ale pro íránský režim by to nebyl příjemný den.“

Podle členů amerických tajných služeb by Íránci sice měli spoustu práce s tím, zasáhnout jakéhokoli člena americké administrativy, byť třeba bývalého, ale skutečně to zkouší a co jim chybí na dovednostech a technických možnostech, kompenzují přemírou zápalu pro svůj úkol. A i tento zápal může vést k tomu, že jednou uspějí. A jeden úspěch je to, za co by člen americké administrativy zaplatil životem.

Ochrana bývalých členů některých z prezidentských administrativ stojí přibližně sto milionů dolarů ročně.

Mluvčí Pentagonu Sue Goughová uvedla, že ministerstvo obrany „nezveřejňuje podrobnosti týkající se bezpečnostních opatření pro současné nebo bývalé úředníky“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Miloš Polák

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Selhání ČT. Takto se letos chovali k muži, kterého vyznamenal britský král

21:15 Selhání ČT. Takto se letos chovali k muži, kterého vyznamenal britský král

Zakladateli britské organizace The Free Speech Union, přispěvateli do časopisu The Spectator a novin…