„Nehorázné.“ Za koho v zemědělství mluví Výborný? Petr Žantovský už to vidí zcela jasně

22.02.2024 16:05 | Monitoring

Známé antické Divide et impera je zjevně hlavní metodou vládnutí, kterou předvádí dnešní tým Petra Fialy. Bylo to dobře vidět na pondělní demonstraci českých zemědělců proti Green Dealu a proti špatné zemědělské politice naší vlády. Ministr zemědělství Výborný se s částí zemědělské obce baví, s části nebaví. Pro premiéra Fialu jsou všichni protestující dezoláti a proruští švábi. O tom a mnohém dalším hovořil Petr Žantovský s Vladimírem Frantou v diskuzním pořadu O lecčems a mnohém.

„Nehorázné.“ Za koho v zemědělství mluví Výborný? Petr Žantovský už to vidí zcela jasně
Foto: archiv Petra Žantovského
Popisek: Debatní cyklus O lecčems a mnohém s Petrem Žantovským

"Vládě se podařilo postavit proti sobě dvě skupiny zemědělských výrobců. Na jedné straně jsou to ti dominantní (české potraviny na trhu pocházejí z asi 94% od deseti levných firem typu Madeta, Agrofert atd.), na druhé straně ti drobní, jichž jsou stovky, ale trh dokážou zásobit jen v té miniaturní zbylé množině. Vláda podkuřuje těm malým, podněcuje v nich závist a zášť vůči těm velkým, a činí to tak slabomyslnými a ubohými způsoby, jako když zveřejňují výše dotací firmy ing. Jandejska, který byl iniciátorem a lídrem onoho protestu. Je to stejné, jako když svého času komunisté probouzeli lacinou závist mezi lidmi poukazem na to, kolik berou známí umělci, a přece nejsou tak loajální, aby nepodepisovali protirežimní petice. Kauza s Jandejskovými dotacemi je o tomtéž. A přitom, a to je zcela unfair, už nikdo neříká, že ty dotace jsou důsledkem evropské zemědělské politiky a také že nejdou do kapes nějaké osobě, nýbrž na podporu a rozvoj výroby. Série podrazů naší vlády tak zdárně pokračuje. Jak dlouho si to občané nechají líbit?" To je jeden z podstatných dotazů, jež padly v novém pokračování diskusního pořadu Vladimíra Franty a Petra Žantovského v cyklu O lecčems a mnohém. Tím také Žantovský na svůj pořad láká.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Skvělé. Mluvilo se tam o jakési závisti., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAntonín Nestraník , 22.02.2024 17:30:32
Jeden jinak opravdu dost moudrý pán před pár lety psal o velké slasti a to o škodolibosti. Tehdy tu slast měl spojenou s ničením volebních lístků Babišova hnutí a měl spolu s dalšími neobyčejné vyvrcholení radosti, nikoliv, že vyhrál jeho preferovaný kandidát, ale že Ano prohrálo. A to si myslím, je ten největší problém pro náš stát. Lidé, co nám vládnou a jejich velcí příznivci mají aktivní škodolibou radost, když jakkoli (zvláště ekonomicky) poškodí ty s odlišným názorem. Že s tím zničí i střední třídu jim nedochází.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …