„Nepodepsali jsme.“ Vyplulo, co bylo těsně před válkou na Ukrajině
10.09.2023 22:21 | Analýza
Podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga se ruský prezident Vladimir Putin několik měsíců před napadením Ukrajiny snažil se Severoatlantickou aliancí vyjednávat skrze smlouvu podmínky, v nichž deklaroval, že Rusko sousední zemi nenapadne, pokud bude přistoupeno na dvojici požadavků. „Nepodepsali jsme,“ podotkl Stoltenberg a před poslanci Evropského parlamentu zavzpomínal, co předcházelo válečnému konfliktu a aktuálnímu rozšiřování NATO. Putinovy podmínky se měly týkat rovněž i obrany Česka.
Foto:
Repro ČT24
Popisek: Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg
reklama
Co předcházelo ruskému napadení Ukrajiny, Stoltenberg zmínil v tomto týdnu během své řeči na společném zasedání výboru pro zahraniční věci a podvýboru pro bezpečnost a obranu Evropského parlamentu, kde zdůraznil důležitost spolupráce EU a NATO, jelikož bude v obou organizacích po vstupu Švédska do NATO již 96 procent občanů zemí Evropské unie a členy v NATO budou s výjimkou Irska, Kypru, Malty a Rakouska již všechny zbývající země EU.
Právě vstup Švédska a především Finska – tedy zemí, které dlouhá desetiletí zastávaly neutralitu – do NATO je podle Stoltenberga historickým milníkem.
Pozadí aktuálního rozšiřování NATO začalo podle generálního tajemníka NATO již několik měsíců před samotným ruským napadením Ukrajiny. Poslancům Evropského parlamentu sdělil, že vše mělo začít na podzim roku 2021, kdy se ruský prezident jal jednat s NATO o podmínkách, za kterých by deklaroval, že Ukrajinu nenapadne.
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
A není to snad pravda? Vždyť pracujícím klesají zejména kvůli inflaci mzdy, zatímco důchodcům důchody rostou. Komu je dorovnávám příjem tak jako důchodcům? Netvrdím, že máme hodit důchodce přes palubu, nezaslouží si to, ale cožpak si my ostatní zasloužíme takové mzdy? My třeba o důchodců navíc nemám...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:7
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
Dobrý den. Že by zcela náhodou dvojí metr ? Bushova doktrína „politiky preventivní války“, hlásá, že Spojené státy mají právo použít své prostředky (včetně vojenské akce) pro svržení státních režimů ostatních zemí, pokud jsou pro ně vnímány jako hrozba, a to i tehdy, pokud tato hrozba není bezprostřední ......