V původní profesi policisty se zaměřoval na leckdy nevděčnou „dopravku“ a služební postup končil jako šéf středočeské krajské dopravní policie.
Po padesátce zaměřil svou veřejnou službu na politiku a v roce 2010 kandidoval na sedmém místě středočeské kandidátky Věcí veřejných do Poslanecké sněmovny. Kroužkování mu vyneslo poslanecký mandát.
Několik měsíců po volbách se ostře ohradil proti tomu, že předseda hnutí Radek John v pozici ministra vnitra vychvaloval skupinu bratrů Mašínových. Po názorovém střetu opustil Věci veřejné a působil dál jako nezávislý poslanec. Postupně se názorově sbližoval s tehdy opoziční ČSSD, až v lednu 2012 do strany přímo vstoupil.
V roce 2013 se již na kandidátce sociální demokracie stal znovu poslancem. Opět se předvedl jako „skokan“, když se mezi šestku středočeských poslanců protlačil z dvanáctého místa. Opět tak potvrdil svou osobní popularitu mezi Středočechy. V domovském Brandýse nad Labem byl několik volebních období zastupitelem.
Stanislav Huml neváhal veřejně prezentovat své názory, i když za to schytával urážky do dezinformátorů a dopisy od neziskových organizací.
Stanislav Huml patřil k poslancům, kteří odpovídali občanům i na profilu v Parlamentních Listech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jakub Vosáhlo