Přehled mediálních zajímavostí začne tím, co zcela podle očekávání prosvištělo Senátem. „To je ten zesílený zákon lex Babiš, čili zákon o omezení vlastnictví médií v rukou politiků. Samozřejmě že je to zákon naprosto absurdní, protože je účelový. Když to vezmu do důsledku, tak kterýkoli starosta, který na menší obci vydává nějaký obecní časopis a má v tom svůj majetek, že vlastní tiskárnu, takové případy jsou, tiskne to tam, má v tom tedy nějaký majetkový podíl, se v tuto chvíli stává člověkem, který přestupuje tento zákon. A začíná to těmi starosty. Přitom všichni vidí jenom toho Babiše, případně nějaké jiné exponenty. Ale je to zase jenom lex Babiš 2,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
A v kritice toho, co naši zákonodárci sesmolili a schválili, pokračuje. „Je to naprosto perfidní – jak říká padouch Horác Badman na adresu arizonské pěnice Tornádo Lou ‚perfidní rachomejtle‘ – zákon, naprosto účelový, který nikam nevede. Jenom si na něm Piráti brousí ostruhy a dělají ramena, jak jsou výborní a jak plní svůj volební program. Ale pro občany to nemá smysl vůbec žádný, protože si jakýkoli občan počínaje – co já vím – Markem Španělem přes Křetínského až po Bakalu či kohokoli jiného může koupit jakékoli množství médií bez sebemenšího omezení. A jenom proto, že třeba má rád tu či onu stranu, jí bude nadržovat. A který zákon bude tohle ošetřovat? No, žádný. Proto je to celé naprostý nesmysl a je vidět, že naše vládnoucí klany nemají vůbec žádný právní základ a žádné právní vědomí,“ míní mediální analytik.
Stávající garnitura se hodlá na dlouho zabetonovat u moci
Přitom kdyby si to uvědomily, tak se takhle strašně nezesměšňují. „Máme tu na stole další díl zmetka, který ale pan generál nepochybně podepíše ve velmi brzké době. A budeme tak mít další zákon, co bude na příští vládě, aby ho laskavě zrušila, pokud se nebude chtít sama zesměšňovat kontinuitou s tím, co se děje dnes. I když na druhou stranu, kdo ví, jaká bude příští vláda, že ano. Zdá se, že tím, jak se chýlíme k tomu korespondenčnímu hlasování a volení a různým podobným vynálezům, tak se to jeví, že se stávající garnitura hodlá u moci zabetonovat na hodně dlouho. A konec konců také uvidíme, co se bude dít v zemích kolem nás a ve světě v čele s Amerikou. Těžko předvídat, ale každopádně je tento zákon adeptem na legislativní chybu letošního roku. Ničemu nepomůže, rozhodně ne svobodě slova,“ zdůrazňuje Petr Žantovský.
Se svobodou slova souvisí také druhá dnešní poznámka. „Mě fascinoval pan ministr Rakušan tím, jak začal rozdělovat nepřátele naší slavné liberální demokracie na tradiční dezinformátory, dezoláty, na ty, co už známe a máme je zmapované, a na ty antisystémové síly, které ani sám není dost dobře schopen vydefinovat. Jenom mu jeho nějací poradci nebo nějací fámulusové na ministerstvu řeknou, že to je móda, která přichází ze Spojených států a že se rozbíhá i u nás, a že prostě ti lidé nechtějí spolupracovat se státem. Místo toho, aby se ministr vnitra zabýval tím, proč ti lidé nechtějí se státem spolupracovat a jestli náhodou stát na tom nemá nějaký podíl, tak to rovnou hodí do pytle s názvem antisystémové síly a označí to za větší nebezpečí pro naší liberální demokracii než to nebezpečí dosavadní,“ podotýká mediální odborník.
Strany se označí za antisystémové a bude na ně paragraf
Považuje to jen za další a další floskule, kterými tato vláda pouze maskuje, že nic neumí. „A že nic nedělá a že je tam jenom od toho, aby plnila příkazy odjinud a absolutně nemá sebemenší vlastní názor na nic. Mně to připomíná komunismus, když se hledali ti vnitřní nepřátelé a na nich se ukazovalo, jak je ten socialismus velice stabilní a důležitý a jak ho všichni milují. Tak teď už chybí jenom nějaká podpisová akce typu Anticharty, že by třeba soudruh Rakušan zorganizoval nějakou akci, kdy by ti umělci, co vždy vlezou do těch správných útrob, třeba Daniel Hůlka nebo kdokoli další, který bere jednou metál od toho a pak mu ho vrací, v tom tady máme takovou pěknou tradici, sepsali, že chtějí klid na práci a odmítají zrádné činy těch dezolátů a antisystémových stran. Myslím si, že prakticky to má znamenat jediné. Staví se konstrukce na to, aby se našla právní opora pro likvidaci neparlamentních stran,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník