„U nás ve městě jsem nepotkala jediného Němce, který by měl roušku. Místní chodí ven, shlukují se v parcích, někteří pořádají i party. Chránit se snažíme my z Česka, chrání se i další cizinci ve městě, třeba Vietnamci či Korejci, ale Němci na to kašlou,“ popsala pro Deník.cz Lucie Hnojská z Klatovska, která nyní žije v Německu v okrese Sonneberg v Durynském kraji.
Nejenže Němci nenosí roušky ani jinou ochranu, ale na lidi s rouškou se dívají se smíchem nebo až opovržením. „Když jsem teď jela vlakem s rouškou, tak na mě nějaká paní začala křičet, že pokud mám koronavirus, tak ať vystoupím. Vysvětlovala jsem jí, že rouškou chráním sebe i ji, a prosila jsem ji, aby byla tak hodná a taky si zakryla obličej, ale nezajímalo ji to. S rouškou jsme tu spíš za exoty,“ dodala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jma