Ve středu byl Mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii. Zkráceně IDAHOT. „Šest českých neziskovek působících v oblasti LGBT a vystupujících po názvem Jsme fér připomnělo, co letošní IDAHOT provázelo. O den dřív se poslankyně ANO Jana Pastuchová a poté poslanec STAN Jan Berki pokusili posunout projednávání novely o manželství pro všechny páry výš v pořadí. Návrh Berkiho byl kupodivu schválen, novelu předřadili. Na řadu se ale dostala až v devět večer a poté naděje na rychlejší projednání zhasla. Všechny strany vládní koalice (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti) navrhly schůzi přerušit," poznamenává Fendrych. Na mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii se již novelu předřadit nepovedlo.
„Ve středu se stalo ještě něco jiného. Britský velvyslanec v České republice Matt Field napsal o IDAHOT článek pro iDnes. Vysvětluje v něm, že ve Spojeném království mají zákon o manželství pro všechny už deset let. Přijala ho konzervativní vláda," poznamenal Fendrych. Všiml si Fieldových slov, kdy hovořil o tom, že nebe Britům na hlavu nespadlo a společnost se nezhroutila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef