Chmelár se v úvodu pozastavil nad situací, ve které se po vyslovení nedůvěry slovenské vládě ocitlo Slovensko. Zmiňuje, že by se mělo do ústavy zakotvit nějaké časové období, během kterého musí být v tomto případě nové volby, protože současní členové vlády, kteří nemají důvěru parlamentu, mohou Slovensku podle něj škodit.
„Odvolaní babráci nám nadělají další milionové ztráty,“ řekl doslova.
V této souvislosti obvinil ze lži i prezidentku Čaputovou a prohlásil o ní, že vědomě lže, pokud říká, že na některé věci v současné situaci nemá pravomoci.
„Bez jejího souhlasu si vláda nyní nemůže koupit ani toaletní papír,“ demonstroval Chmelár její úlohu, které se podle něj ale zříká a naznačil, že Čaputová by mohla přijít o mandát a neměla by se kroutit jako červ v písku.
Odvolaný premiér Eduard Heger je podle Chmelára typický místodržitel imperiální moci, který se snaží zalíbit a nemyslí na vlastní občany.
Co se týká letadel MIG, které slovenská vláda zamýšlí poslat na Ukrajinu, Chmelár prohlásil, že není povinností žádné země posílat tam zbraně a že dnes už s tím váhají i mocné evropské státy. Odkaz politiků na plnění závazků vůči NATO je podle něj nesmyslný.
„Ať mi ukážou ty závazky, kterými se ohání. Oni říkají, že si budou plnit závazky vůči NATO. Ať mi ukážou, ve kterém článku je povinnost člena posílat zbraně do nečlenského státu,“ má jasno Chmelár.
Podle Chmelára to není politika suverénního státu.
„Kam až chceme zajít v podpoře Ukrajiny?“ ptá se dále a predikuje, že pokud se nic nezmění, musí současná situace vyústit v konflikt NATO a Ruska.
„Chceme snad dobýt Moskvu? Vždyť mír není sprosté slovo,“ apeluje Chmelár na politiky a vyzývá k mírovým jednáním.
„I američtí generálové mají diametrálně odlišné názory a my nejsme schopni je ani poslouchat,“ pokračuje komentátor s tím, že naopak cenzurujeme názory odborníků, nenecháme je zaznít.
V této souvislosti odkázal na protiválečné názory profesora Sachse, kterého slovenský zpravodajský kanál TA3 vymazal ze svých stránek a na základě kritiky a ohlasů ho tam zase musel zpátky vrátit.
Řeč přišla i na nově zvoleného českého prezidenta generála Pavla, který byl přirovnán ke slovenské prezidentce Čaputové z toho pohledu, že se jedná o podobný marketingový produkt.
„Ten samý generál Pavel řekl v roce 2015 to samé, co dnes říkáme my. Že posílat více zbraní na Ukrajinu, znamená prodlužovat vojenský konflikt,“ vrátil se Chmelár do minulosti a poukázal na názorový veletoč Petra Pavla, který dnes naopak dodávky zbraní na Ukrajinu podporuje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: MaA