Hlasy po nastolení islámské diktatury v podobě chalífátu se rozezněly v sobotu odpoledne na demonstraci v německém Hamburku ve čtvrti St. Georg a podle německé veřejnoprávní televize ZDF tamní policie odhadla počet přítomných na 1 100 lidí, kteří přišli protestovat proti dle nich islamofobní politice a mediální kampani v Německu.
Na akci, kde hovořil Joe Adade Boateng, mluvčí skupiny Muslim Interactive, jež je sledována coby extremistická organizace, zaznívalo, že právě „chalífát je řešením“. Německý plátek Bild poukázal, že někteří z přítomných muslimů „chtějí zrušit demokracii a teokracii z doby kamenné nazývají ‚řešením‘“, což podložil také názory pětadvacetiletého Boatenga, jenž na sociálních sítích u německých islamistů sklízí úspěch tím, že podněcuje nenávist vůči Izraeli a Západu.
Že Bild nepoužívá přehnaná slova, potvrzuje také německá veřejnoprávní televize, jež upozornila, že organizace, která muslimy na akci svolávala, je považována za nástupnickou organizaci islamistického hnutí Hizb ut-Tahrir, které je v Německu od roku 2003 zakázáno, mimo jiné proto, že odmítá demokratické státní zřízení a chce prosadit vytvoření chalífátu, v němž by bylo tvrdě uplatňováno islámské právo šaría. ZDF píše, že by po prosazení chalífátu v Německu musely být respektovány zákony odvozené z koránu, jako základ pro činnost státu. „Hnutí odmítá demokratické principy, jako je dělba moci a svobodné volby,“ doplňuje televize. Reportérka ZDF Susana Santinová tvrdí, že šlo o „demonstrací za globální chalífát, který prosazuje rozdělení na muslimy a nemuslimy v Německu“.
Pro Němce „těžko snesitelné“, dle Rakušana se „ve skutečnosti nic nestalo“
Zděšena tímto děním v Hamburku, které navazovalo na předchozí ještě větší listopadovou demonstrací islamistů v Essenu, kam jich tehdy dorazily až 3 tisíce, je německá ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) a po akci, kde stovky muslimů volali po zavedení islámské diktatury v její zemi, vyzvala k „tvrdému zásahu“ při dalších podobných akcích. „Vidět takovou islamistickou demonstraci v našich ulicích je těžko snesitelné,“ řekla Faeserová listu Tagesspiegel.
Odlišný názor však má český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), dle kterého se „ve skutečnosti nic nestalo“. Český ministr takto událost ohodnotil poté, co varoval před „soustavným strašením migrací“ a názory, které volají po ochraně evropských zemí za použití střelných zbraní. „EU spojuje svoboda a spolupráce. EU nikdy nebude střílet do lidí na své hranici. To u nás 40 let dělali komunisti. Do západního společenství Česko vstupovalo i proto, abychom za zločiny proti nevinným lidem udělali tlustou čáru,“ odmítl Rakušan.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas