Jana Michailidu platí v Pirátské straně za expertku na legalizaci či regulaci psychotropních látek. Na novém propagačním materiálu Pirátské strany však místo její tváře byla k vidění jen rostlinka konopí. Straníci na materiálu vybírali své legislativní úspěchy v měsíci srpnu – a to ze čtyř možností: zákaz vlastnění médií politiky, zvýšení rodičovského příspěvku, osm miliard korun na dostupné bydlení či nová pravidla pro regulaci kratomu a konopných produktů. První tři položky pak nesly konkrétní tváře: Jakuba Michálka jako šéfa poslaneckého klubu strany, místopředsedkyně Sněmovny Olgy Richterové a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. Čtvrtá fotografie osoby chybí, místo ní byla právě konopná rostlinka.
„Oficiální propagace Pirátů je nikdy nekončící seriál zábavy. Tentokrát sobotní kvíz: Najdi na fotce Janku,“ ozval se jeden ze zakládajících členů Pirátů, Dalibor Záhora. Narážel tak na skutečnost, že toto téma má v gesci pirátská expertka Jana Michailidu.
Oficiální propagace Pirátů je nikdy nekončící seriál zábavy. Tentokrát sobotní kvíz: Najdi na fotce Janku!
— Dalibor Záhora ???? (@daliborzz) September 2, 2023
?????? pic.twitter.com/fiKvtBKQDn
Na to, že na grafice chybí, pak upozornila sama politička. „Jsem nějak zezelenala,“ uvedla a následně v kolážích srovnávala praktiky strany s totalitními režimy.
přišlo whatsappem pic.twitter.com/pT85DCxtVJ

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vanda Efnerová
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.