Například ve státě Louisiana podle informací guvernéra Johna Bel Edwardse z 512 úmrtí, spojovaných s koronavirem, tvořili více než 70 procent černoši, kteří přitom tvoří pouhých 32 procent populace státu Louisiana.
A netýká se to pouze úmrtí, ale i počtu nakažených. V tom je nejpádnějším důkazem město Chicago, které zveřejnilo zatím nejpodrobnější statistiky nakažených. Z celkem 4 680 nakažených (statistika k neděli) bylo ve městě s populací asi 2,5 milionu zaznamenáno 1 824 nakažených Afroameričanů. Ve statistice následuje 847 „bílých“, 478 Hispánců a 126 Asiatů. Z 98 zdokumentovaných úmrtí je 72 procent černošských, tedy zhruba na úrovni Louisiany. V celém státě Illinois, kam Chicago spadá, připadá na Afroameričany 41 procent úmrtí na koronavirus, ačkoliv tvoří jen 14 procent obyvatelstva.
Starosta Chicaga Lori Lightfoot uvedl, že koronavirus je „devastace černého Chicaga“. Cameron Webb, lékař a člen kongresu ve Virginii, zkonstatoval, že „koronavirus odhalil příkopy v naší společnosti“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jav