Když se Vadim Petrov zamýšlel nad pandemií koronaviru, sáhl k paralele s počítačovým světem. Podotkl, že když počítač zamrzne, je třeba ho restartovat. A pokud byl zavirován, nevyhneme se přeinstalování systému a rozhodnutí, které programy napříště v počítači chceme používat a kterých se raději zbavíme.
Dnešní nelehké časy nám podle člena RRTV dávají prostor na podobné promazání programů.
„Například bychom nemuseli MeToo, Green Deal, elektromobilitu, mohli bychom přibrzdit zbrojní výrobu a o to více nahrát programů o vědě a výzkumu, home office, práci on-line, změnu výuky, nové hygienické návyky… politickou korektnost, genderismus a slepou důvěru v EU bych také už do systému neinstaloval,“ předestřel svůj pohled Petrov.
Bývalý poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa přidal k úvaze Vadima Petrova několik otázek.
„Otázka je 1. kdo stiskne tlačítko ‚reset‘ (lidi ve volbách?... i ti, co k volbám nechodí?), 2. zda bude provedena instalace efektivnějšího ‚operačního systému‘, 3. jaký ‚antivir‘ bude nasazen a za 4. kdo bude celý soubor ‚ICT (hardware i software)‘ obsluhovat (lidi zvolení ve volbách?... i těmi, co jinak k volbám nechodí?)...,“ zeptal se někdejší zákonodárce.
Komunistický poslanec Jiří Dolejš nad vizí Vadima Petrova pozdvihl obočí a poukázal na její stinnou stránku.
„Anebo přesně naopak, na vlně paniky se může vyšvihnout klidně nějaký neofašistický dobytek, mávající obrazem nepřítele a prosazující ukázněnou podporu moudrého vůdce,“ zvedl varovný prst Dolejš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp