Mladý svět byl podle deníku časopis, jenž byl sice považován za relativní „ostrůvek svobody v moři totality“, ale úvodníky do něj psali i přední komunisté Lubomír Štrougal či Miloš Jakeš. S novinářskou průkazkou tohoto periodika pak Horáček doprovázel například koně Essexe z JZD Slušovice na dostihy do Velké Británie, psal také z Hollywoodu či reportáže ze severu Spojených států.
„To byly normální redakční cesty z redakčního pověření,“ tvrdí Horáček. Podle jeho slov takto byli vysíláni všichni jeho kolegové. „Nejvíc jezdil samozřejmě šéf zahraniční rubriky Aleš Benda a pak hned Horáček. Je ale pravda, že Horáček měl určitě v redakci nejlepší angličtinu,“ popsal však někdejší Horáčkův kolega s tím, že Horáček měl v Mladém světě výlučné postavení. „Bylo v něm něco tajemného,“ uvedl.
Podle jiné Horáčkovy kolegyně byl však redaktor odvážný. „Nehledala bych v tom žádnou sviňárnu, že jezdil na Západ,“ řekla.
Do Mladého světa začal Horáček přispívat v roce 1986, poté co byl dopisovatelem amerických či australských dostihových médií. V roce 1984 dokonce studoval v Americe.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef