„Psychologie davu. Dav je něco jiného než skupina jednotlivců. Skryti v davu vyjevujeme úplně jiné emoce než jako jedinci, které neseme za své konkrétní chování,“ tak vysvětluje profesor davové šílenství. Často ho můžeme podle něj sledovat na sociálních sítích, kde je navíc patrný aspekt anonymity. Podle něj tak tímto způsobem vznikají nejrůznější názorové bubliny, například skupiny odpůrců proti migraci nebo sluníčkářů. „Oni se tam pak následně utvrzují o tom, že to je jejich jediná pravda. Jak přibývá toho počtu, tak se cítí bezpečněji,“ vysvětluje nálady ve společnosti.
Řeč přišla i na slavný „Zemanův citát“, jehož autorem je ovšem samotný Cyril Höschl. „Miloš Zeman se ho někde dobral a pak ho použil v parlamentu, kde citoval zdroj, což jsem byl já,“ vysvětlil profesor a snažil se o jeho vysvětlení: „Ta důležitost nedostatku kognitivních schopností, jako podklad nedostatku smyslu pro humor, protože část populace tyto vlastnosti vykazuje, nebylo to o tom, které národy jsou lepší a které horší,“ řekl a zdůraznil, že citát byl vytržen z kontextu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: sla