Bakalovo Aktuálně spojilo zetě ministryně Schillerové s lihovou mafií

18.10.2019 6:27 | Zprávy

Český stát celé roky neúspěšně bojoval s lihovou mafií. Podle serveru Atuálně.cz přicházel jeden neúspěch za druhým i kvůli tomu, že skupina podnikatelů vyšetřování mařila. Později měla tatáž skupina využívat firmu zetě ministryně financí Aleny Schillerové Davida Rusňáka.

Bakalovo Aktuálně spojilo zetě ministryně Schillerové s lihovou mafií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Zatímco někdejší náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alena Schillerová, dnešní ministryně financí za hnutí ANO, bojovala proti daňovým únikům, a to i v obchodech s alkoholem, její zeť David Rusňák údajně spolupracoval s lidmi, kteří stát na daních z alkoholu okrádali. Řeč je o manželích Jurčíkových. Pan Jurčík byl důstojníkem celní správy, paní Jurčíková byla vedoucí taktické skupiny odboru pátrání celníků.

Manželé údajně pomáhali prodejcům vína vyhnout se kontrolám svého zboží, a napomohli tak obírání státu o stovky milionů korun. Čerpali přitom z citlivých informací, které měly k dispozici státní orgány. Stíhán je však jen pan Jurčík, protože se policistům nepodařilo prokázat, že by ji manžel úkoloval nejen kvůli pracovním povinnostem, ale také soukromě. Při výslechu na policii Jurčík odmítl, že by se podílel na čemkoli nelegálním. Po odchodu od celníků se stal místostarostou v obci Ústín na Olomoucku.

Údajný únik informací od Jurčíka policisté spojují s dalším únikem kolem bývalého policisty Michala Ratajského. Podle serveru získával informace i pro podnikatele Davida Rusňáka, zetě Aleny Schillerové.

Zatímco náměstkyně ministra financí a později ministryně Alena Schillerová (ANO) tak horovala proti daňovým podvodům, její zeť a někdejší velký sponzor ANO Rusňák nelegálně spolupracoval se skupinou expolicistů a policistů, která mimoto podle nynějších obvinění detektivů systematicky chránila vinaře podezřelé ze stamilionových daňových úniků,“ napsal doslova server Aktuálně.cz.

Jurčíkovy zprávy policie našla v mobilu Radka Morice, podnikatele, kterého už dva roky stíhají za jeho nelegální kontakty s elitními detektivy. „Je to hodně rozpracované, je to na spadnutí, je to průser, bude to stát půl milionu,“ vykládal pak podle policistů do telefonu svému obchodnímu partnerovi a vycházel přitom z citlivých zpráv, které prý neměl mít k dispozici.

Na otázky novinářů Moric odmítl reagovat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

13:03 Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

Korporáty potřebují otroky, nikoliv svobodně přemýšlející lidi s logickým myšlením. Pro vazalský stá…