Lékaři bez hranic na sociální síti Twitter hlásí, že po střetech na makedonsko-řecké hranici ošetřili řadu lidí. Mezi nimi i několik dětí. Nejmladšímu dítěti, které zasáhl slzný plyn, bylo pouhých šest týdnů.
Na hranicích stojí kolem sedmi tisíc migrantů, kteří chtějí pokračovat dál do Evropy. V Řecku zůstávat nechtějí, přestože je to bezpečná země. Jihoevropský stát kritizuje své další partnery za politiku blokování hranic, kterou otevřeně vyhlašují nejen státy Visegrádské čtyřky, ale už také Rakousko. To stanovilo jasný limit pro přijímání dalších migrantů. Řecku se to ani trochu nelíbí, protože se v zemi hromadí lidé, kteří prchají před válkou v Sýrii, z rozvrácené Libye či před útlakem v Eritreji.
Celou zprávu BBC naleznete zde.
BBC také připomíná, že německá kancléřka Angela Merkelová se jasně postavila proti jakémukoli plánu B na řešení migrační krize, o které mluví např. Visegrádská čtyřka, nepřistoupí. Migrační krizi musí podle německé kancléřky řešit celá EU. Představa, že Německo a další země pomáhají Řecku v ekonomické krizi a posílají mu stovky milionů euro jen proto, aby se nakonec od Řecka odvrátily, je podle Merkelové nesmyslná.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp