Vávra ve svém komentu píše o tom, jak soudruzi eurohujeři sdílejí obrázek, na kterém obviňují hloupé Čechy, že podle průzkumu IPSOS naletí na fake news víc než jiné moudré pronárody. „Letmý průzkum zpráv IPSOSu na toto téma mi ovšem ukázal, že Česká republika se v dotyčných průzkumech vůbec nevyskytuje. V jediném průzkumu IPSOS-CIGI, kde mají Poláci 33 % a Němci 29 %, se slovo Czech vůbec nenachází. A nenachází se ani v dalším podobném průzkumu od IPSOSu,“ poznamenal Vávra, s tím, že zpráva o tom, že Češi věří fake news je tedy asi fake news.
„Ona tedy je tahle agitka podezřelá i z jiných důvodů. Tak kupříkladu jde pravděpodobně o dezinterpretaci dotazu: ‚How often did you initially believe the fake news that you saw?‘ Na ni totiž tázaný odpovídá sám. Pokud mají Češi výsledek 55 %, znamená to, že JSOU UPŘÍMNÍ A DOVEDOU PŘIZNAT CHYBU, nikoliv, že jsou blbci a na všechno naletí. Ve stejném průzkumu mají Švédi 50 % a Pákistánci 26 %. Z toho se dá vyvodit co? Pákistánci jsou lepší v odhalování fake news než Švédi? Podle mě nic,“ dodal Vávra.
Následně pak ještě svůj vzkaz na Facebooku editoval, když uvedl, že našel ještě nějakou tiskovou zprávu Českého IPSOSu, která se ovšem v žádném mezinárodním přehledu nevyskytuje a nejsou v ní uvedeny žádné zdroje a tabulky jako v mezinárodních reportech. „Ale budiž. Stále platí druhá část textu. Nejchytřejší jsou v Pákistánu. Švédi jsou stejní blbci jak my. Nebo taky ne,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef