Borek se zpočátku zastavil u zemí, jež jsou v regionu spíše podprůměrné až průměrné – Egypt, Jordánsko, Libanon... Tyto země se nyní kvůli nedostatečnému testování dostávají už na taková čísla, že to vyvolává „pozdvižené obočí“. „Egypt má nyní zhruba 10 tisíc potvrzených případů nákazy. I v Libanonu a v dalších zemích je zaděláno na velký problém,“ upozornil blízkovýchodní zpravodaj.
Poukázal také na skutečnost, že tyto země mají však daleko mladší populaci. „Země jako Libanon, Egypt, Alžírsko a celá severní Afrika prodělávají mimořádné zpomalení populačního růstu, ale stále platí, že zdejší populace je velice mladá. Ta kritická složka populace, která dělá problém v Belgii, v Německu i v Česku, je tam daleko menší,“ uvedl Borek. Čísla, která začínají být strašidelná, ve výsledku až tak strašidelná být nemusí, jelikož se nákaza tolik neprojevila u lidí s vysokým seniorským věkem.
Dále zmínil bohaté země Blízkého východu – Saúdská Arábie, Bahrajn... A Katar – země, která je podle Borka jednou z nejbohatších, a má v přepočtu na obyvatele nejvyšší míru zásahu pandemie: „Bude to hodně ponuré blízkovýchodní koronavirové jaro. Blízký východ začíná být květnovým příběhem pandemie,“ sleduje vývoj pandemie Borek.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab