Borek se zpočátku zastavil u zemí, jež jsou v regionu spíše podprůměrné až průměrné – Egypt, Jordánsko, Libanon... Tyto země se nyní kvůli nedostatečnému testování dostávají už na taková čísla, že to vyvolává „pozdvižené obočí“. „Egypt má nyní zhruba 10 tisíc potvrzených případů nákazy. I v Libanonu a v dalších zemích je zaděláno na velký problém,“ upozornil blízkovýchodní zpravodaj.
Poukázal také na skutečnost, že tyto země mají však daleko mladší populaci. „Země jako Libanon, Egypt, Alžírsko a celá severní Afrika prodělávají mimořádné zpomalení populačního růstu, ale stále platí, že zdejší populace je velice mladá. Ta kritická složka populace, která dělá problém v Belgii, v Německu i v Česku, je tam daleko menší,“ uvedl Borek. Čísla, která začínají být strašidelná, ve výsledku až tak strašidelná být nemusí, jelikož se nákaza tolik neprojevila u lidí s vysokým seniorským věkem.
Dále zmínil bohaté země Blízkého východu – Saúdská Arábie, Bahrajn... A Katar – země, která je podle Borka jednou z nejbohatších, a má v přepočtu na obyvatele nejvyšší míru zásahu pandemie: „Bude to hodně ponuré blízkovýchodní koronavirové jaro. Blízký východ začíná být květnovým příběhem pandemie,“ sleduje vývoj pandemie Borek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab