Budoucnost: Mobily už nebudou potřeba. Proč? Pod kůží budete mít čip, který zvládne všechno

07.01.2021 15:00 | Zprávy

Co přinesou dvacátá léta tohoto století? Spisovatel Jan A. Novák předpokládá větší zaměření na pandemické nemoci a větší rozmach technologií. Např. elektronika bude už všitá do oblečení. Nebo pod kůži. „Mobil by nahradil voperovaný čip schopný komunikovat přímo s nervovou soustavou člověka. V podstatě tak půjde o digitalizaci mezilidské komunikace, ale i komunikace mezi lidmi, roboty, automobily a dalšími stroji,“ říká. A má i další věštby.

Budoucnost: Mobily už nebudou potřeba. Proč? Pod kůží budete mít čip, který zvládne všechno
Foto: Vysoké učení technické v Brně
Popisek: Vysoké učení technické v Brně právě spustilo novou náborovou kampaň na uchazeče, resp. uchazečky

Dle Nováka se kvůli covidu-19 začnou víc řešit nakažlivé nemoci a hrozba pandemie. Konstatuje, že koronavir je ještě mírný, ebola je zákeřnější. Ale dodává, že toto soustředění může být na úkor rakoviny nebo Alzheimerovy choroby, resp. výzkumu léků na ně. Podotýká, že kvůli masivnímu užívání antibiotik je zde i časovaná bomba rezistentních bakterií.

Pandemie podle něho povede k obrovskému rozvoji informačních technologií. Chytré telefony prý začnou spolupracovat s elektronikou zašitou v šatech. „Díky nim například může mít lékař v reálném čase informace o zdraví pacienta a v případě potřeby zasáhnout, nebo naopak uživatel prostřednictvím 3D brýlí bude moct získávat doplňkové údaje o všem, na čem zrovna spočine jeho zrak,“ píše Novák. Umělá inteligence prý převezme velkou část lékařské diagnostiky.

Novák dále mluví o internetu věcí, tedy že si přístroje budou předávat informace bez zásahu člověka. Např. v robotických továrnách. Dokonce budou lékaři schopni operovat na dálku.

Ale kromě internetu věcí se dle spisovatele chystá internet lidí a se zvětšením kapacity sítě na 6G možná chytré telefony úplně zmizí. „Mobil by v něm nahradil voperovaný čip schopný komunikovat přímo s nervovou soustavou člověka. V podstatě tak půjde o digitalizaci mezilidské komunikace, ale i komunikace mezi lidmi, roboty, automobily a dalšími stroji,“ věští Novák a dodává, že tyto experimenty už začínají. Měly by prý nahradit platební karty, dálkové ovladače, zdravotní karty, oprávnění ke vstupu a možná i pasy a průkazy totožnosti. Ale pro skutečné propojení bude potřeba větší rozvoj v neurovědách.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová varuje před ovlivněním voleb. Lidé se obávají, že je zruší, když „nedopadnou“

13:03 Pekarová varuje před ovlivněním voleb. Lidé se obávají, že je zruší, když „nedopadnou“

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) varuje před možným zahraničním zas…