Vladimír Ložek, který v době existence SOG nastoupil na post velitele vojenské policie, řekl MF Dnes, že mu nákupčí jednotky například dali podepsat mnohamilionový kontrakt na koupi stanů, u něhož prý kvůli blížícím se manévrům nebyl čas vyhlašovat tendr. Když se Ložek na manévrech po stanech sháněl, žádné tam nebyly a nákupčí mu sdělili, že budou dodány až za několik měsíců.
Vyšetřovatelé případu také zjistili, že ve skladech není k dohledání speciální potápěčský přístroj za půl milionu korun.
Pro jednotku se v době její existence nakoupilo prý vybavení za stamiliony korun, aniž bylo jasné, k čemu je SOG potřebuje. Jednalo se mimo jiné i o podvodní skútr či bezpilotní vrtulníky. Jednotka prý nebyla finančně nijak omezena. Ministerstvo obrany vedené Jaroslavem Tvrdíkem z ČSSD jí údajně dávalo volnou ruku, a toto exkluzivní postavení si jednotka udržela až do rozpuštění v roce 2009. O stamilionových nákupech zbraní podle zdroje z ministerstva rozhodovali praporčíci bez zkušeností.
Vrcholem podle MF Dnes bylo, když někteří příslušníci SOG v Afghánistánu vyráželi na soukromé odstřelovací akce.
Čtěte:
Nejsem Copperfield, brání se náčelník Ložek nařčení, že rozložil SOG
ČR měla svůj elitní tým proti Usámovi. Rozložili ho prý Parkanová a Barták
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par, čtk