ČEZ politické strany nikdy nesponzoroval, dušuje se Roman

06.10.2011 9:28 | Zprávy

Jeden z nejmocnějších českých podnikatelů Martin Roman popírá v rozhovoru pro týdeník Reflex jednu spekulaci o svém náhlém odchodu z čela ČEZ za druhou. Šlo prý jen o důsledek jeho dlouhodobého záměru, který o několik dnů urychlila nediskrétnost na Úřadu vlády, a tak skončil na mimořádném zasedání dozorčí rady druhý den poté, co se informace dostala na veřejnost.

ČEZ politické strany nikdy nesponzoroval, dušuje se Roman
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Roman

V únoru 2012 měl Martinu Romanovi vypršet druhý čtyřletý mandát v čele ČEZ a už na podzim loňského roku oznámil tehdejšímu předsedovi dozorčí rady Martinu Římanovi svůj odchod. Ten byl domluvený na 21. září a oficiálně měl být ten den ohlášen na dozorčí radě. Místo toho se uskutečnil o několik dní dříve, a i proto vyvolal tolik dohadů, co za bleskovým koncem elitního manažera ve skutečnosti stojí.

„Určitě by bylo lepší, kdyby se to nedostalo předčasně ven a udělalo se to na plánované dozorčí radě, a ne na mimořádném zasedání svolaném na druhý den poté, co se informace dostala do médií. Asi by tak vzniklo méně spekulací," říká Martin Roman v rozhovoru pro týdeník Reflex s tím, že netuší, proč a kdo zprávu o jeho odchodu z Úřadu vlády vynesl.

Politické strany žádné peníze od ČEZ nedostávaly

Jedna ze spekulací o důvodech jeho odchodu hovořila o vyšetřování prodeje Škody Holding. „To se mě vůbec netýká. Když se podívám na výborné výsledky Škody Plzeň, tak mi může být naopak líto, že jsem se odtud před lety rozhodl odejít. Jak bych měl prokázat, že něco nevlastním? To nemá logiku. Mnohokrát jsem řekl, že jsem Škodovku nikdy nevlastnil," tvrdí Roman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…