Česká ERA uzavřela smlouvu na dodávku moderního sledovacího systému do Albánie
13.09.2024 14:23 | Tisková zpráva
Společnost ERA, přední český dodavatel systémů pro sledování letového provozu, uzavřela smlouvu na instalaci multilateračních systémů v Albánii. Tato technologie bude monitorovat vzdušný prostor nad celým územím Albánské republiky a zajistí kontrolu letového provozu v okolí mezinárodního letiště v Tiraně a nově budovaného letiště ve Vloře.
reklama
Albánie se tak stává 69. zemí, která bude využívat technologie od české firmy ERA. Kontrakt podepsali zástupci albánského řízení letového provozu Albcontrol po vítězství ERA ve výběrovém řízení. „Vztahy mezi ERA a Albcontrolem byly vytvořeny a během let posilovány díky mnoha setkáním, především na ATM výstavách v Madridu a Ženevě,“ uvedl Lukáš Konvalina, obchodní manažer ERA.
Albánie, se svou členitou a náročnou geografií, potřebuje moderní systém, který umožní sledovat provoz nejen v horách, ale i v nízkých letových hladinách u pobřeží. Albcontrol díky novému systému lépe pokryje nejvýznamnější oblasti pro přiblížení k letištím, včetně hlavního letiště v Tiraně. „Albánie si zaslouží jen to nejlepší! A já osobně pevně věřím, že multilaterační systém od české firmy ERA je v současnosti nejlepší dostupná technologie na trhu,“ prohlásil Dritan Isaku, CEO Albcontrolu.
ERA pro projekt dodá svůj špičkový systém MSS-5, který kombinuje technologie multilaterace a ADS-B. „Albcontrol naši společnost zná í díky její silné přítomnosti v jiných zemích v tomto regionu. Naše systémy, které po léta úspěšně fungují v Řecku, Rumunsku, Turecku a Bulharsku přispěly k výběru ERA pro tento projekt,“ doplnil generální ředitel ERA Ondřej Chlost.
Společnost nyní vybírá vhodné lokality pro umístění pozemních stanic systému. Další kroky budou záviset na dokončení výstavby nového letiště ve Vloře.
Albánie tak získá technologii, která významně přispěje ke zlepšení letového provozu nad jejím územím a zajistí bezpečnější a efektivnější řízení letadel.
Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.