Směřování evropské energetické politiky Skopeček okomentoval slovy, že si „podřezáváme větev“ pod naší konkurenceschopností. „Celá řada průmyslových podniků dnes uvažuje o tom, že zmizí z Evropské unie anebo už zmizela. V kontextu s dalšími ideologickými plány na likvidaci spalovacích motorů je to obrovský zásah do našeho průmyslu a Evropa – a její životní úroveň – byla vždy postavena na průmyslu. Že jsme se stali nejvyspělejším regionem, vyspělou civilizací, pramenilo z toho, že jsme tady měli úspěšné průmyslové firmy… Průmysl je zdravé jádro a základ ekonomiky a růstu životní úrovně a my děláme poslední roky vše pro to, abychom jej motivovali přesouvat se do jiných ekonomických center,“ shrnul s poznámkou, že zároveň nevidí, za co průmysl vyměníme.
Schopnost dané směřování změnit je podle Skopečka složitá s tím, nakolik „byla mocná a silná ideologie“ s ním spojená. Ovlivnit situaci z Česka má být složité kvůli našemu zapojení do Evropské unie, byť podotýká, že bychom zřejmě měli malou šanci dění proměnit, i kdybychom se mohli rozhodnout jít jinou cestou.
Názory, že se obejdeme i bez energetické soběstačnosti, Skopeček odmítá s tím, že vzhledem k tomu, že je Česko jednou z nejprůmyslovějších zemí, stabilní a konkurenceschopnou energetiku potřebujeme. „Takže já jsem přesvědčen, že soběstačnost je pro Českou republiku naprostou prioritou,“ zdůraznil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas