Český rozhlas uspořádal konferenci k výročí pádu železné opony, občerstvení stálo 359 tisíc korun
12.11.2019 16:22 | Zprávy
KAM JDOU VEŘEJNÉ PENÍZE Český rozhlas u příležitosti oslav 30. výročí pádu železné opony uspořádal Mezinárodní konferenci. Ta se konala v Nové budově Národního muzea a poté následoval galavečer pro pozvané. A na ten si Český rozhlas objednal catering od společnosti Zátiší Catering Group pro sto pozvaných osob, který vyšel na 219 tisíc bez DPH.
reklama
„Předmětem této smlouvy je povinnost poskytovatele poskytnout objednateli na akci „Galavečeře k mezinárodní konferenci Evropa bez železné opony: 30 let svobody“ konaného dne 10. 11. 2019 od 19:30 hod. v historické budově Národního muzea cateringové služby,“ stojí ve smlouvě.
Galavečer po konferenci se konal v Pantheonu v Historické budově Národního muzea na Václavské Náměstí v Praze. Český rozhlas si catering objednal od 18:30 do 23:00 a počítalo se s tím, že raut bude pro sto osob. Občerstvení na osobu tedy vyšlo v přepočtu na více jak dva tisíce korun na osobu.
Specifikace služeb a konkrétní menu je v příloze smlouvy, ovšem nic se z ní nedočteme, protože vše je zatmavěné.
Toto ovšem není jediná smlouva na catering na zmíněnou konferenci, kterou Český rozhlas uzavřel. Další smlouva byla uzavřena se společností Royal Catering s.r.o. Ta se měla postarat o: „cateringové služby během celé doby trvání konference „Evropa bez železné opony: 30 let svobody“ dne 11. 11. 2019 v prostorách Nové budovy Národního muzea na adrese Václavské náměstí 68, Praha 1, a to dle specifikace uvedené v přílohách této smlouvy.“
Hodnota smlouvy činí 140 tisíc korun bez DPH a počítá s třemi stovkami hostů. Royal Catering se tedy postaral o občerstvení během konference pro 300 pozvaných hostů v době od 8 hodin ráno do 19 hodin, poté se konal galavečer, kde službu přebralo Zátiší Catering Group.
Nutno podotknout, že specifikace uvedená v příloze této smlouvy je sice obsahově na čtyři stránky, ale nic se z nich nedozvíme, protože je vše opět začerněné.
ParlamentníListy.cz se soustavně věnují upozorňování na smlouvy státních, krajských a městských institucí. Pravidelně přinášíme informace o utrácení veřejných prostředků, nad kterým často zůstává rozum stát. Jelikož se souhrnně jedná o desítky textů, rozhodli jsme se od 1. června 2020 tyto materiály sjednotit, aby je měli čtenáři možnost lépe dohledat. Všechny články proto naleznete pod shodným tagem "Kam jdou veřejné peníze".
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.