Německý ministr zdravotnictví ví, že léčení lidí je dnes dost drahá záležitost. Je proto přesvědčen, že by si měl každý určit, jak dlouho chce žít, jestli chce být v závěru života udržován na přístrojích, nebo si přeje raději v klidu odejít. Osmatřicetiletý Spahn by si prý nepřál přežívat na přístrojích. Podle svých vlastních slov si je vědom křehkosti lidského života a toho, že smrt k lidskému životu neodmyslitelně patří.
Zdravotnictví by také rád zefektivnil. Třeba tím, že by nalákal zpět do Německa ty lékaře, kteří v posledních letech odešli do Švýcarska.
„Rozumím jim. Švýcarsko je krásná země. Je však zřejmé, že tito odborníci v Německu dnes chybějí. Místo nich v Německu působí polští lékaři, jenže ti zase chybějí v Polsku. To není v pořádku. Proto bychom měli přemýšlet o tom, jestli by nestálo za to regulovat pohyb osob z některých profesí po EU. To v zásadě není nic proti volnému pohybu osob. V rámci Světové zdravotnické organizace už na to existují dohody,“ konstatoval Spahn.
Pár slov poznamenal i na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Navzdory tomu, že ji v roce 2015 hlasitě kritizoval za její rozhodnutí otevřít hranice milionu uprchlíků a migrantů, jsou prý jejich vzájemné vztahy dobré. Nepochybuje o tom, že Merkelová vydrží ve funkci kancléřky až do roku 2021, tedy do konce tohoto funkčního období. V takovém případě by Německo vedla dlouhých 16 let.
„Někoho kritizovat není špatné, pokud je to kritika konstruktivní. V roce 2015 jsme já a Angela Merkelová posuzovali odlišně otázku přistěhovalectví a já reagoval jinak na problematiku uprchlíků. Navíc máme odlišné politické styly. Ale zároveň jsme léta spolupracovali v různých politických funkcích,“ zdůraznil Spahn.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp